Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ulica Grodzka w Słupsku dla rowerzystów. Mandaty dla kierowców

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ulica Grodzka w Słupsku dla rowerzystów. Mandaty dla kierowców Dla rowerzystów mamy dobrą wiadomość – już wkrótce będą mogli jeździć ulicą Grodzką w Słupsku. Dla kierowców złą, bo od poniedziałku straż miejska zacznie tu karać mandatami.

Po czterech miesiącach remontu, w miniony wtorek przywrócono ruch na ulicy Grodzkiej. 50-metrowy odcinek tej ulicy jest jednak zamknięty dla ruchu samochodowego i... zgodnie z obowiązującym oznakowaniem także dla rowerzystów. To bulwersuje i jednych, i drugich, ale wydaje się, że zwłaszcza rowerzyści mają w tej kwestii racjonalne argumenty przeciwko nowemu rozwiązaniu.

– Samochody to jedno, ale rowery? – denerwuje się Eugeniusz Niemiec, rowerzysta ze Słupska. – To zupełnie bez sensu, że centrum miasta zamyka się dla rowerzystów. Na całym świecie jest zupełnie odwrotnie – dodaje Niemiec.

Marcin Grzybiński z Zarządu Infrastruktury Miejskiej uspokaja. – Również jesteśmy zdania, że takie rejony miasta są jak najbardziej dla rowerzystów i sami przy każdej okazji namawiamy słupszczan, by, jeśli tylko mogą, przesiadali się z samochodów na dwa kółka. W tym przypadku doszło do przeoczenia, które jak najszybciej postaramy się naprawić. A rowerzyści będą mogli jeździć ulicą Grodzką.

Reasumując, oznakowanie w rejonie ulicy Grodzkiej zostanie uzupełnione, by zakaz ruchu na tym odcinku ich nie dotyczył. Tymczasem dla samochodów 50-metrowy odcinek ul. Grodzkiej pozostaje bezwzględnie zamknięty. Jadąc samochodem tą ulicą, należy objechać kino Milenium. Wielu kierowcom nowe oznakowanie nie przypadło do gustu, więc łamią przepisy. Podobnie jak spora grupa zmotoryzowanych, którzy jeżdżą na pamięć.

Ani dla jednych, ani dla drugich Straż Miejska w Słupsku nie zamierza być pobłażliwa.
– Na razie przez kilka pierwszych dni skończy się na pouczaniu – mówi Waldemar Fuchs, komendant straży miejskiej. – Ale od poniedziałku będziemy już nakładać mandaty. Dodatkowo chciałbym przypomnieć, że w tym miejscu jest kamera z monitoringu miejskiego, której zasięg bardzo wyraźnie łapie ten odcinek drogi. Dlatego kierowcy, którzy nie zostaną złapani na gorącu uczynku, najpewniej i tak otrzymają mandat i oczywiście punkty karne – dodaje Fuchs.

Za jazdę ulicą Grodzką "po staremu” można wzbogacić swoje konto o pięć punktów karnych i uszczuplić portfel o nawet 500 zł.

Autor: Natalia Kwapisz-Daszczyńska
Fot. Kamil Nagórek

Ulica Grodzka w Słupsku dla rowerzystów. Mandaty dla kierowców
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ulica Grodzka w Słupsku dla rowerzystów. Mandaty dla kierowców

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości