Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ulica Grodzka w Słupsku od dziś będzie otwarta dla ruchu

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ulica Grodzka w Słupsku od dziś będzie otwarta dla ruchu Od dzisiaj, od godz. 20 na swoje stałe trasy wracają miejskie linie autobusowe nr 1, 4, 8, 9, 11, 18 i 21. Wyremontowaną ulicą Grodzką można już jeździć, ale inaczej niż dotychczas. Zarząd Infrastruktury Miejskiej apeluje do kierowców, aby nie jeździli na pamięć.

Ulica Grodzka została wybrukowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Piekiełko, do skrzyżowania z ul. Kowalska i Mostnika.

Wrócił też ruch autobusowy i samochodowy. Od godziny 20 ponownie zostaną otwarte przystanki autobusowe na ulicach Pobożnego, Armii Krajowej i Grodzkiej.

- Na przystankach tymczasowych została zamieszczona odpowiednia informacja. Zostaną one zdemontowane w środę 7 września - mówi Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Pozostali kierowcy mogą już jeździć ulicą Grodzką, ale inaczej niż dotychczas.
- Jadąc od al. Sienkiewicza, na wysokości skrzyżowania z ul. Piekiełko jest nakaz skrętu w prawo, dalej można już jechać albo na Stary Rynek, albo w Zamenhoffa - mówi Marcin Grzybiński. - To kompromis wypracowany po rozważeniu protestów mieszkańców i przedsiębiorców, którzy nie chcieli, aby zamknąć tam ruch całkowicie. Chodzi o to, aby kierowcy nie robili sobie tędy skrótu na ul. Garncarską. Tam można szybciej dojechać dawna krajową szóstką czyli ulicą Jana Pawła, omijają centrum - wyjaśnia Grzybiński.

Magdalena Olechnowicz

Ulica Grodzka w Słupsku od dziś będzie otwarta dla ruchu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ulica Grodzka w Słupsku od dziś będzie otwarta dla ruchu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości