Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ulica Grodzka w Słupsku znów otwarta dla kierowców

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ulica Grodzka w Słupsku znów otwarta dla kierowców Już od czwartku ulicą Grodzką w Słupsku znów będziemy jeździć tak jak przed remontem. Wraca stara organizacja ruchu w tym rejonie miasta. To jednak dopiero początek zmian.

A tych szukuje się sporo. Na początek, bo już od dziś na ulicę Grodzką wraca stara organizacja ruchu. Zamknięty niedawno 50-metrowy odcinek tej ulicy zostanie otwarty dla kierowców.

– Na spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa Drogowego prezydent miasta podjął decyzję o zmianach w organizacji ruchu na ulicach w rejonie Starego Miasta, w tym o przywróceniu ruchu na Grodzkiej – tłumaczy Marcin Grzybiński, z-ca dyr. Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Wszystko przez apele mieszkańców (wiele z nich publikowaliśmy na łamach "Głosu") oraz wniosek komendanta straży miejskiej. Ale to dopiero początek zmian.

Jeszcze dziś na skrzyżowaniu ulicy Grodzkiej z Mostnika i Kowalską powróci stare oznakowanie, zgodnie z którym pierwszeństwo przejazdu przez to skrzyżowanie będą miały pojazdy jadące na łuku z Grodzkiej w Kowalską lub odwrotnie, a kierowców jadących ul. Kowalską będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo (a nie w lewo lub prawo, jak to miało miejsce przez ostatnie tygodnie).

Krótko mówiąc, od dziś ulicą Grodzką znów jeździmy po staremu, czyli tak, jak sprzed remontu. Przynajmniej na razie, bo w ciągu miesiąca ZIM zapowiada kolejne zmiany.

I tak, po pierwsze: na ulicy Grodzkiej, Piekiełko i Murarskiej zostanie wprowadzona strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h oraz ograniczonego tonażu do 3,5 tony.

Natomiast ulice Zamenhofa, Stary Rynek, Mikołajska, Dominikańska, Mostnika i Łukasiewicza będą tzw. strefą zamieszkania. Oznacza to, że na tych ulicach piesi będą mieli pierwszeństwo przed pojazdami, które z kolei mogą się poruszać z prędkością do 20 km/h i parkować tylko w miejscach wyznaczonych.

Autor: Natalia Kwapisz-Daszczyńska
natalia.kwapisz@mediaregionalne.pl

Ulica Grodzka w Słupsku znów otwarta dla kierowców
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ulica Grodzka w Słupsku znów otwarta dla kierowców

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości