Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ulica Kołobrzeska już zamknięta. Była otwarta "przez przypadek"

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ulica Kołobrzeska już zamknięta. Była otwarta "przez przypadek" Nową ulicę w Słupsku oddano do użytku na początku listopada, ale po paru tygodniach już zamknięto. Powód? Brak odbioru technicznego i pozwolenia na użytkowanie.

Gruntowna modernizacja i przedłużenie ul. Kołobrzeskiej do ul. Grottgera była ściśle powiązana z rozbudową CH Jantar. Spółka Mayland Real Estate, zobowiązała się do wybudowania nitki łączącej ulicę Szczecińską z Grottgera w zamian za pozwolenia na budowę od miasta. Inwestor dopiął swego i ulicę wybudował, nawet otworzył dla ruchu, ale zaraz po tym zamknął.

– Jeszcze parę tygodni temu można było ulicą przejechać, ale wczoraj zobaczyłam, że jest zamknięta. Przed wjazdem ustawiono znak zakazu ruchu – mówi Ania, słupszczanka.

– Ulica jest skończona, a my wyłożyliśmy środki na jej budowę. Była przez chwilę otwarta, ale przez przypadek – mówi Anna Skrocka, z Mayland Real Estate. – Nie została jeszcze oficjalnie oddana do użytku, bo nie zakończył się jej odbiór techniczny. Nie zostało wystawione też pozwolenie na jej użytkowanie

Od rzecznik usłyszeliśmy, że znaki zakazu ruchu powinny zniknąć na początku przyszłego roku. To wtedy wraz z nitką okalającą od zaplecza centrum oddana zostanie do użytku zajezdnia autobusowa wraz z zapleczem socjalnym dla kierowców MZK.

– To Mayland wystąpił do nas z prośbą o zamknięcie ulicy z wyłączeniem pojazdów budowy i zaopatrzenia centrum handlowego – mówi Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej, i dodaje, że droga najpewniej pozostanie zamknięta do czasu oddania budowanej trzeciej, rozrywkowej części centrum. Oznacza to, że ulicą Kołobrzeską pojedziemy dopiero na wiosnę przyszłego roku.

Marcin Grzybiński podkreśla, że świeżo wybudowana ulica nie jest bezwzględnie potrzebna do utrzymania płynności ruchu w mieście.

– Jak do tej pory nie otrzymaliśmy też negatywnych sygnałów od mieszkańców w tej sprawie – zaznacza Grzybiński. – Inwestor wystąpił do nas o zamknięcie ulicy ze względów bezpieczeństwa. Na tyłach centrum wciąż trwają prace związane z jego rozbudową.

- Tamtędy jeździ ciężki sprzęt, a dodatkowy ruch może powodować utrudnienia – dodaje.

ZIM zapewnia, że maszyny budowlane nie zniszczą nowej nawierzchni, bo droga została zaprojektowana właśnie pod ciężkie samochody dostawcze. To tamtędy docelowo dowożony będzie towar do sklepów mieszczących się w CH Jantar.

Ulica Kołobrzeska już zamknięta. Była otwarta "przez przypadek"
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ulica Kołobrzeska już zamknięta. Była otwarta "przez przypadek"

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości