Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ulica Racławicka w Słupsku poszła do kolejnej poprawki

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ulica Racławicka w Słupsku poszła do kolejnej poprawki Jesienią ubiegłego roku na ulicy Racławickiej w Słupsku położono nową nawierzchnię. Teraz asfalt zdartoi prace ruszyły od początku. Mieszkańcy są zbulwersowani.

O sprawie poinformowali nas czytelnicy, mieszkańcy ul. Racławickiej, zdziwieni faktem, że kilka miesięcy po remoncie, zerwano nową przecież nawierzchnię. Przypomnijmy, w ubiegłym roku pod ulicą kładziono rury ciepłownicze. Wtedy po raz pierwszy zerwano asfalt na odcinku tej ulicy. Ruch był utrudniony.

Przez długie tygodnie asfalt był zerwany, a samochody jeździły w praktyce po kamieniach. Późną jesienią w końcu droga została zrobiona i asfalt wyglądał na dobrze położony. Teraz okazało się, że nie wszystko wtedy zrobiono jak należy.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Miejskich. Tam dowiedzieliśmy się, że przy ul. Racławickiej spółka Sydkraft EC poprawia nawierzchnię, którą wykonała na jesieni.

– Sydkraft kładł na tym odcinku ciepłociąg i był zobowiązany zasypać wykopy, a na wierzchu położyć tłuczeń. Następnym etapem było położenie tam masy bitumicznej – tłumaczy Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Pojawiły się jednak pewne usterki, które firma w tej chwili poprawia w ramach gwarancji – dodaje Borecki. Jan Gurgun, dyrektor techniczny Sydkraftu, potwierdza te informacje. Pytanie tylko skąd usterki w nowej, kilkumiesięcznej nawierzchni?

– Zgodnie z umową nasza firma zobowiązana była położyć na tej ulicy tylko zewnętrzną
warstwę asfaltu. Wszystko byłoby dobrze, ale najwidoczniej w głębszych warstwach drogi pojawiły się nierówności niezależne od nas, które w efekcie doprowadziły do powstania usterek także na powierzchni – tłumaczy Gurgun.

Prace, a tym samym utrudnienia w ruchu na ul. Racławickiej miały zakończyć się w sobotę, ale ulica nadal nie jest zrobiona. Wykonawca zapewnia, że po zakończeniu prac nie będzie już żadnych usterek. Zobaczymy. Chcielibyśmy wierzyć, że problemy z nawierzchnią na Racławickiej przejdą do historii

Ulica Racławicka w Słupsku poszła do kolejnej poprawki
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ulica Racławicka w Słupsku poszła do kolejnej poprawki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości