Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ulica Sienkiewicza w Świnoujściu: Świadomie popełniają tutaj wykroczenie i liczą, że sie uda

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ulica Sienkiewicza w Świnoujściu: Świadomie popełniają tutaj wykroczenie i liczą, że sie uda Na ulicy Sienkiewicza jest linia ciągła, która uniemożliwia mijanie. Ale jak tu jechać, skoro cały pas zajmują zaparkowane pojazdy?- pyta nasz Czytelnik. Straż miejska uważa, że postawienie zakazu postoju nie rozwiąże problemu.

- To horror - mówi nasz Czytelnik. - Pas, po którym mam jechać, zastawiony jest autami i autokarami, więc logiczne, że powinienem je wszystkie wyminąć. Jednak na jezdni jest linia ciągła, więc złamię przepis. Według mnie, w tym miejscu powinien być zakaz postoju. Droga jest zbyt wąska, żeby na niej stawać. Na jej szerokości nie zmieszczą się trzy samochody. Jeśli miałyby tu parkować auta, to droga może być tylko jednokierunkowa, ale to chyba bez sensu.

Na miejscu zastaliśmy strażnika miejskiego.

- Jeżeli chodzi o ul. Sienkiewicza, to nie ma dnia, aby strażnicy nie założyli tam blokady na koła - przyznaje Adam Waś, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. - Niestety zarówno nasi mieszkańcy, jak i turyści z Polski i Niemiec, notorycznie łamią przepisy drogowe parkując swoje pojazdy wzdłuż linii ciągłych.
Komendant mówi, że jeszcze większe problemy mają w tym miejscu kierowcy autobusów skręcający w tę ulicę.

- Na ul. Sienkiewicza nie ma zakazu parkowania po lewej stronie i parkujące prawidłowo pojazdy nie utrudniają ruchu - mówi Adam Waś. - Ruch utrudniają tylko pojazdy zaparkowane wzdłuż linii. Uważam, że obecne rozwiązanie jest prawidłowe. Parkuje tam prawidłowo wielu schorowanych kuracjuszy, którzy mają bliski dostęp do swoich ośrodków. Z całą pewnością postawienie znaku B36 (zakaz postoju, przyp. am) nie rozwiąże problemu, bo kierowcy i tak by stawiali tu swoje pojazdy.

Komendant przyznaje, że w Świnoujściu jest wiele miejsc, gdzie kierowcy notorycznie łamią przepisy. Mają przy tym świadomość, że parkując popełniają wykroczenie. Liczą, że może się uda.

Ulica Sienkiewicza w Świnoujściu: Świadomie popełniają tutaj wykroczenie i liczą, że sie uda
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ulica Sienkiewicza w Świnoujściu: Świadomie popełniają tutaj wykroczenie i liczą, że sie uda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości