Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ulica Strefowa w Szczecinku już wkrótce

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ulica Strefowa w Szczecinku już wkrótce Szczecinkowi przybędzie niebawem nowa, całkiem spora, ulica. Można się już zastanawiać nad jej nazwą, ale ważniejsze jest, że droga umożliwi w końcu skomunikowanie specjalnej strefy ekonomicznej.

Chodzi o bez mała 1,2-kilometrowy odcinek zupełnie nowej drogi wytyczonej na skraju szczecineckiej specjalnej strefy ekonomicznej między ulicami Waryńskiego i Leśną. W przyszłości ma się łączyć z dużą szczecinecką obwodnicą miasta, która w przyszłości przebiegnie nieopodal.

– Zgodnie z umową nowa ulica miała być gotowa do grudnia, ale wszystko wskazuje, że będzie ukończona znacznie szybciej, bo już rozpoczęło się układanie masy bitumicznej – mówi wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Nowa droga – na razie jeszcze bez nazwy – zepnie w wielki trójkąt 32 hektary strefy ekonomicznej miedzy tymi trzema ulicami.

– Wkrótce zostaną tu wykarczowane krzaki i drzewa nie starsze niż 10 lat, a większe będą na razie zinwentaryzowane, aby też je wyciąć i usunąć karpy korzeniowe przygotowując teren pod potrzeby przyszłych inwestorów – dodaje wiceburmistrz.

Ważniejsze jednak jest pełne uzbrojenie, jakie znajduje się w nowej drodze, bez którego nie ma szans, aby jakaś firma w strefę zainwestowała. Jest więc doprowadzona na miejsce woda, kanalizacja, zasilanie w prąd, a gazownia jest w stanie dostarczyć każdą ilość gazu ziemnego. Wraz z unijną dotacją na ten cel miast wydało na uzbrojenie tej części strefy około 4,8 mln zł. – 32 hektary w strefie to nie wszystko w tym "trójkącie”, drugie tyle terenów jest w rękach prywatnych i zgodnie z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego także jest przeznaczonych pod przemysł – zdaniem D. Raka to rezerwa, gdyby ktoś potrzebował teren pod rozbudowę biznesu.

Na razie najważniejsze, aby ktoś w tej części strefy zainwestował. Cała powiększona już prawie 4 lata temu szczecinecka podsterfa ekonomiczna to ponad 50 hektarów w kilku punktach Szczecinka. Na razie udało się znaleźć nabywców na 3 mniejsze działki w rejonie ulicy Narutowicza, duże tereny – ten przy Waryńskiego i także uzbrajany przy dawnej strzelnicy wojskowej – wciąż czekają na inwestorów. Różne firmy się już do tego przymierzały, ale póki co wszyscy czekają na zakończenie uzbrajania strefy.

Pozostaje jeszcze drobiazg. Patron dla nowej ulicy.

– Nie myśleliśmy jeszcze o tym, ale warto się już zastanowić – mówi wiceburmistrz Szczecinka. – Pasowałaby jakaś nazwa kojarząca się z gospodarką.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Ulica Strefowa w Szczecinku już wkrótce
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ulica Strefowa w Szczecinku już wkrótce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości