Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ulica Szczecińska w Szczecinku już przejezdna

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ulica Szczecińska w Szczecinku już przejezdna Rondem na placu Wazów w Szczecinku, a zwłaszcza ulicą Szczecińską, można już przejechać bez obaw o urwanie zawieszenia.

Przebudowa 400-metrowego odcinka ulicy Szczecińskiej od Gdańskiej do placu Wazów ruszyła wiosną. Początkowo szła sprawnie, ale na kilka tygodni roboty na Szczecińskiej były wstrzymane, bo miasto rozpoczęło też modernizację sieci burzowej w tym rejonie.

W tym czasie przejazd ulicą był albo całkowicie niemożliwy lub groził uszkodzeniami zawieszenia na rozkopanej nawierzchni. Prace przy tym deszczówce już się zakończyły. Drogowcy zdążyli w międzyczasie położyć asfalt na nowym rondzie koło Szkoły Podstawowej nr 1, a teraz wrócili na Szczecińską. Także tu jest już masa bitumiczna, choć do zakończenia inwestycji zostało jeszcze sporo do zrobienia.

Remont wraz z przebudową skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego i Klasztorną pochłonie 2,6 mln zł. Starostwo, które jest zarządcą drogi, dostało 50-procentową dotację z rządowego programu "schetynówek”. 200 tys. zł wykłada także miasto. Skrzyżowanie było bardzo niebezpieczne, rondo ma wymusić wolniejszą jazdę.

Po remoncie ulica uzyska nie tylko nowe chodniki i nawierzchnię. Ulica zostanie zwężona do nieco ponad 7,6 metra, a dzięki wygospodarowanej przestrzeni udało się znaleźć miejsca na dwie zatoczki autobusowe i postoje. Przypomnijmy, że 2 lata temu Rejon Dróg Krajowych zmodernizował już pozostałą część ulicy Szczecińskiej od Gdańskiej do wylotu z miasta.

Choć duże tiry mają problem z jego pokonaniem, na szczęście jeżdżą ten dość rzadko.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Ulica Szczecińska w Szczecinku już przejezdna
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ulica Szczecińska w Szczecinku już przejezdna

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości