Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Uliczne wyścigi na ćwierć mili i zawody driftingowe

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Uliczne wyścigi na ćwierć mili i zawody driftingowe Wyścigi na 1/4 mili, zawody drifterów i pokazowy przejazd samochodu z napędem odrzutowym. Te wszystkie atrakcje już 15 maja w Lublinie.

Wtedy w mieście odbędzie się kolejna z sześciu zaplanowanych na ten sezon wielkich imprez motoryzacyjnych Stowarzyszenia Sprintu Samochodowegodruga runda wyścigów na 1/4 mili oraz profesjonalnej serii driftingowej.

Widowisko uświetnią przejazdy pokazowe samochodu z napędem odrzutowym, z silnikiem jaki zwykle można spotkać w samolotach F-16.

Wydarzenie połączy dwie widowiskowe i emocjonujące dyscypliny sportu motorowego – wyścigi na jedną czwartą mili oraz drifting, czyli przejazdy  obfitującego w zakręty toru za pomocą kontrolowanych poślizgów.

Wystąpią najlepsi Polscy zawodnicy, wielu z nich w samochodach z silnikami o mocy oscylującej wokół 1000 KM. Lubelska runda będzie wyjątkowa – za tor rywalizacji na 1/4 mili posłuży specjalnie zabezpieczony odcinek ulicy Jana Pawła II. Będą to zatem w pełni legalne wyścigi uliczne.

Zmagania o SSS Drift Cup będą miały miejsce na Torze Lublin przy ul. Zemborzyckiej. Imprezę współorganizuje Automobilklub Lubelski.

Serwis regioMoto jest patronem medialnym wydarzenia.

Uliczne wyścigi na ćwierć mili i zawody driftingowe
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Uliczne wyścigi na ćwierć mili i zawody driftingowe

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości