Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38111 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Ulubione auta Polaków w 2017 roku

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Skoda  Rok 2017 był historyczny nie tylko dla odnotowującej kolejne rekordy Skody, ale i dla całego rynku samochodów osobowych w Polsce. Niekwestionowany lider dzięki zaufaniu klientów potwierdził swoją dominację, utrzymując pozycję na wielu frontach.

Rok 2017 przyniósł 486 532 nowych rejestracji samochodów na polskich drogach. Dobra forma rynku w grudniu wzmocniła jeszcze trend wzrostowy, który przyniósł rekordowy wynik roczny. Osiągnięty rezultat poprawia ten z roku 2016 aż o 16,89% i stanowi najlepszy rezultat w XXI wieku.

W 2017 roku Skoda dostarczyła na polskie drogi 62 254 samochody, co stanowi przyrost o 19,04% wobec rezultatu osiągniętego w roku 2016, który zakończyła na pozycji lidera z 52 296 dostarczonymi samochodami. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy udział Skody w polskim rynku zwiększył się z 12,56 do 12,80%. Na pozycji lidera polskiego rynku pozostaje nieprzerwanie od 2009 roku.

Marka wzmocniła w tym roku swoją pozycję wśród klientów indywidualnych, notując wzrost wyniku aż o 22,02% (z 13 863 do 16 915 rejestracji). Skoda osiągnęła także dobre wyniki na płaszczyźnie sprzedaży flotowej. Z wynikiem 45 339 rejestracji zanotowała w tym roku w tej kategorii wzrost aż o 17,97% w relacji do 2016 roku, zajmując aż 13,37% całego rynku.

Redakcja poleca:

Nielegalny sposób na tańsze OC. Grozi nawet 5 lat więzienia
Nieoznakowane BMW dla policji. Jak je rozpoznać?
Najczęstsze błędy na egzaminie na prawo jazdy

Zobacz też: Polska premiera Volvo XC40!

Największą siłą marki pozostają w Polsce niezmiennie jej dwa bestsellery – modele Fabia i Octavia. Obydwa modele do ostatniego miesiąca roku przodowały w statystykach rejestracji i rywalizacja o tytuł "numeru 1" polskiego rynku mogła się rozegrać tylko pomiędzy nimi. Ostatecznie liderem rynku okazała się Fabia, która notując aż 26,31% wzrostu zanotowała roczny wynik na poziomie 19 047 rejestracji. Minimalnie wygrała tym samym z większym modelem Octavia, który w tym roku zanotował wzrost o 11,14%, do wyniku 18 856 dostaw. Octavia zakończyła tymczasem grudzień i cały rok z pozycją lidera rynku klientów instytucjonalnych. W tej kategorii zanotowała wzrost o 9,94% do 15 312 samochodów. Choć dynamika wzrostu modelu Fabia była w tej kategorii jeszcze większa (+24,05%), wystarczyło to do zajęcia silnej pozycji wicelidera z wynikiem 13 017 rejestracji.

Model Citigo kończy rok z pozycją wicelidera i 2 838 zarejestrowanymi egzemplarzami. Modele Fabia i Octavia pozostają zdecydowanymi liderami swoich segmentów, a flagowy model Superb zajmuje pozycję wicelidera, zyskując w tym roku znaczący wzrost 14,55%, do 7 361 rejestracji. Dużym zaufaniem klientów nieustannie cieszy się także uaktualniony w tym roku model Rapid, który zanotował wzrost o 8,07% i w zdominowanej przez model Octavia klasie kompaktowej zajmuje szóstą lokatę.

Największym wydarzeniem produktowym Skody w tym roku było rozpoczęcie ofensywy w segmencie SUV. Debiutujący w lutym, topowy SUV marki, Kodiaq zaliczył udany wstęp na rynek, do końca roku zbierając 2 942 rejestracji, które dają mu szóste miejsce w swojej klasie. Na polskich drogach pojawiają się także pierwsze sztuki mniejszego SUV-a Karoq, który stanowi kolejny krok w strategii rozwoju Skody w tym silnie rozwijającym się segmencie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • honia (gość)

    moim ulubionym samochodem był i nadal jest peugeot 308. Zawiera wszystko co nowoczesne auto powinno zawierać, a cena też jest jeszcze okazyjna tego samochodu, bo można uzyskać spore rabaty bo trwa u nich jeszcze te wietrzenie magazynów

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda zdjęcia

Skoda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Skoda Cena