Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Unijna kasa

Data publikacji: Autor: (mp)

Przy braku krajowych funduszy na modernizację infrastruktury transportowej pieniądze pochodzące z Unii są dla naszych drogowców „gwiazdką z nieba”. O możliwość ich wykorzystania muszą jednak zabiegać.

 

Środki z unijnej kasy rozdziela m.in. Sektorowy Program Operacyjny Transport (SPOT) na lata 2004-2006. Jego celem jest rozbudowa infrastruktury transportowej w Polsce. Pieniądze na realizację związanych z tym zadań pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Łączna suma środków wyniesie 1,16 mld euro.

Komitet Sterujący Sektorowego Programu Operacyjnego Transport (SPOT) zatwierdził sześć wniosków dotyczących inwestycji transportowych. Cztery z nich dotyczą rozwoju infrastruktury drogowej.

 

Zgodę na realizacje otrzymały projekty:

- Modernizacja ulicy Szosa Bydgoska w Toruniu

- Przebudowa drogi krajowej nr 3 na odcinku Sulechów – Racula w woj. lubuskim

- Budowa I etapu obwodnicy Puław długości 12,71 km wraz z budową nowego mostu przez Wisłę w Puławach długości 1038 m (ostateczna akceptacja tego wniosku zależeć będzie od decyzji Komisji Europejskiej),

- Przebudowa drogi na odcinku Kukuryki – Wólka Dobryńska (woj. lubelskie) wraz z dobudową pasa postojowego – długości 5,197 km.

 

Ostateczną decyzję o zaakceptowaniu bądź odrzuceniu projektów podejmie w najbliższym czasie Minister Infrastruktury.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości