Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Unijne zmiany

Data publikacji: Autor: Urszula Tokarska

fot. archiwum Od 1. maja prawa jazdy wydawane są na nowym druku. Wokół napisu PL w lewym górnym rogu była dotychczas biała elipsa, teraz jest 12 gwiazdek – symbol Unii Europejskiej. Większe jest zdjęcie.

Prawa Jazdy

 

fot. archiwum Od 1. maja prawa jazdy wydawane są na nowym druku. Wokół napisu PL w lewym górnym rogu była dotychczas biała elipsa, teraz jest 12 gwiazdek – symbol Unii Europejskiej. Większe jest zdjęcie. W tle dokumentu są napisy „Prawo jazdy” we wszystkich językach Unii. Zmianie nie ulegną natomiast obowiązujące w Polsce kategorie prawa jazdy oraz układ graficzny danych posiadacza dokumentu.

Dotychczasowe dokumenty zachowują ważność, nowe otrzymają Ci, którzy wymieniają lub po raz pierwszy uzyskują prawo jazdy.

 

Czy w związku ze zmianą druków praw jazdy, a potem dowodów rejestracyjnych zmieni się ich cena?

-RYSZARD NAŁĘCZ z Ministerstwa Infrastruktury:

„Ministerstwo nie ma wpływu na zmiany cen tych dokumentów, jest to dochód samorządów, ponadto PWPW może zmienić ceny drukowanych blankietów. Na razie jednak nic ma przesłanek do zmiany cen”.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Prezes (gość)

    Ja wymieniłem prawo jazdy na nowe nieco wcześniej. Czy rządowe pojeby niemogły pomyśleć o ostatecznym wyglądzie wcześniej.Kto za to zapłaci?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości