Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Uniq Racing po wyścigach Rotax Max Challenge Polska

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Uniq Racing W miniony weekend (7-8 maja) na torze w Lublinie odbyła się I i II runda Rotax Max Challenge Polska. W zawodach wzięło udział 51 polskich kartingowców, w tym reprezentanci Uniq racing.
Fot. Uniq Racing W klasie Senior Max team reprezentowali : Karol Dąbski, Artur Janosz i Łukasz Bartoszuk, nasz najmłodszy zawodnik Maciej Jędrzejewski wystartował w Micro Max, a Rafał Berdys w Junior Max. Pierwsza runda odbyła się w chłodną i deszczową sobotę.

CZYTAJ TAKŻE

Polacy w Rotax Euro Challenge

Kia Lotos Race - szansa dla młodych!


Karol Dąbski zdobył swoje pierwsze Pole position w tym sezonie, z czasem lepszym o 0.504 od drugiego kierowcy. Jego koledzy Artur i Łukasz uzyskali kolejno 5 i 11 miejsce. Dobrze spisał się również kierowca "juniora" Rafał, który po czasówce był 4, a także Maciej zdobywając 3 miejsce w Micro Max.

W Finale 1 Jędrzejewski wywalczył 4 pozycję, niestety nie wystartował w Finale 2 z powodu awarii, ostatecznie uplasował się na 5 miejscu w klasyfikacji indywidualnej zawodów. Po Finale 1 Junior Max Rafał nie był zadowolony ze startu, dowiózł 7 lokatę, ale w Finale 2 nie dawał za wygraną i przebił się na dobre 2 miejsce. Co dało mu miejsce na 2 stopniu podium w klasyfikacji ogólnej.

Klasa Senior Max wzbudziła wiele emocji, nie tylko wysoki poziom rywalizacji był tego powodem. W Finale 1 Karol Dąbski, który był najszybszy, decyzją sędziów pod "kierownictwem" właściciela rywalizującego teamu został niesprawiedliwie wykluczony z wyścigu za "wypchnięcie" jednego z kierowców CRG z toru. Janosz ukończył ten wyścig na wysokim 2 miejscu, Bartoszuk wywalczył 7 pozycję. Startujący z ostatniej linii Dąbski ukończył Finał 2 na 3 miejscu, Janosz był 5, a Bartoszuk wypadł z toru, co uniemożliwiło mu dalszą walkę i uplasował się na 15 miejscu. I rundę Rotax Max Challenge Artur ukończył 4, Karol 5 a Łukasz 13.

Kolejna runda odbyła się już w niedzielę. Pogoda okazałą się być dużo lepsza niż wszyscy mogliby się spodziewać. Zawody te kierowcy Seniora mogą zaliczyć do bardzo udanych. Karol wygrał czasówke, Artur był na 2 pozycji, Fot. Uniq Racing Łukasz nie mógł brać udziału w tej rundzie. Podczas finałów nic się nie zmieniło, duet Uniq racing świetnie poradził sobie w obu wyścigach, na 2 najwyższych stopniach podium stanęli kierowcy Pragi, Karol i Artur.

Pierwszy z nich zdobył komplet punktów i został zwycięzcą II Rundy, zaraz za nim, z dorobkiem 60 punktów, znalazł się Janosz. W juniorze Rafał uzyskał 3 czas, niestety Finał 1 ukończył na 7 miejscu, ale w Finale 2 pokazał, że stać go na więcej, dojechał do mety jako 3. To dało mu 41 punktów i 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Maciej miał problem ze świecą podczas treningu oficjalnego Micro Max i musiał opuścić tor wcześniej niż planował, mimo to "wykręcił" 4 czas. To miejsce utrzymywał już do końca zawodów, zarówno Finał 1 jak i Finał 2 ukończył na 4 miejscu. Co oznaczało również 4 lokatę w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja generalna po II rundach Rotax Max Challenge Polska:

Rotax Max Senior:
1 Karol Dąbski (Uniq Racing)
2 Artur Janosz (Uniq Racing)
3 Marcin Kapkowski
...
16 Bartoszuk (Uniq Racing)

Rotax Max Junior
1 Kacper Bielecki
2 Bartłomiej Mochnacki
3 Rafał Berdys (Uniq Racing)

Rotax Micro Max
1 Szymon Urbaniak
2 Piotr Grudzień
3 Dawid Kuczaty
...
5 Maciej Jędrzejewski (Uniq Racing)

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości