Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Uniwersalny motocykl

Data publikacji: Autor: krzyn

 Motocykl MZ 125 RT spełnia wymagania do przeprowadzania na nim egzaminów na kategorię A1 i A prawa jazdy.

Motocykl MZ 125 RT zaprezentowano podczas spotkania egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu i właścicieli ośrodków szkolenia kierowców. Jak się okazuje, jednoślad ten spełnia wymagania do przeprowadzania na nim egzaminów na kategorię A1 i A prawa jazdy.

 

- To dobre rozwiązanie, ponieważ jest uniwersalne. Można egzaminować nim na dwie kategorie. Teraz używamy do tego dwóch motocykli – Suzuki o pojemności 250 cm sześciennych do egzaminowania kategorii A oraz „Mińska” dla kandydatów zdających na kategorię A1. Używanie jednego motocykla byłoby po prostu tańsze - mówi Henryk Biedulski, egzaminator z WORD w Elblągu.

 

MZ 125, jak sama nazwa wskazuje, napędza silnik o pojemności do 125 cm sześciennych. To czterosuwowa jednostka chłodzona cieczą z jednym cylindrem i czterema zaworami. Silnik ma moc 15 KM przy 9 tys. obr./min. Maksymalny moment obrotowy jednostki napędowej wynosi 11,2 Nm przy 8,5 tys. obr./min. Motocykl do setki rozpędza się w 14 sekund. Maksymalna prędkość pojazdu to 115 km/h. Motocykl, w warunkach drogowych, od 60 do 100 km/h na szóstym biegu przyspiesza w 18 sekund.

 

Niejedną osobę, korzystającą z MZ 125 RT, ucieszy mały „apetyt” na benzynę. Sto kilometrów można przejechać zużywając tylko 3,3 litra benzyny. Trzynaście i pół litra, jakie mieści bak, wystarczy na przejechanie ponad 400 kilometrów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

 • ociec (gość)

  Royal Enfield, o pojemności 500 ccm zużywa 3,5 l/100km. Jest niewątpliwie piękny, a najdroższa wersja kosztuje 18,5 tys.pln. Ile zatem trzeba zapłacić za nowe MZ?

 • ociec (gość)

  Royal Enfield, o pojemności 500 ccm zużywa 3,5 l/100km. Jest niewątpliwie piękny, a najdroższa wersja kosztuje 18,5 tys.pln. Ile zatem trzeba zapłacić za nowe MZ?

 • Komentarz usunięty.
 • Komentarz usunięty.
 • kuba (gość)

  Chcialbym sie dowiedziec co myslicie o mini scigaczach. Mozna sie na takim motorze pokazac na miescie, czy lepiej wybrac skuter?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości