Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Urzędnicy mają nowy pomysł na zagospodarowanie ul. Grodzkiej w Słupsku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Urzędnicy mają nowy pomysł na zagospodarowanie ul. Grodzkiej w Słupsku Miasto nie wycofa się ze swojej decyzji o zamknięciu ruchu na odcinku ulicy Grodzkiej. Urzędnicy pracują jednak nad uchwałą poświęconą nowemu zagospodarowaniu terenów na Starym Rynku.

Przez zamknięty odcinek wybrukowanej ulicy samochodem osobowym nie przejedziemy, nie płacąc mandatu. Nie zanosi się też na zmianę decyzji ratusza w tej sprawie. Część słupszczan się cieszy.

– Po kilkudziesięciu latach mamy trochę ciszej i spokojniej pod oknami, a to bardzo dużo dla nas znaczy – pisze pani Wanda (nazwisko do wiadomości redakcji), mieszkanka bloku przy ul. Grodzkiej w Słupsku.

– Nie zauważyłam utrudnień w ruchu z powodu zamknięcia odcinka ulicy. Za to kierowcy, którzy nie zwracają uwagi na znaki drogowe, ponoszą konsekwencje w postaci mandatu – dodaje.

Z kolei pan Jerzy zauważa, że obecne rozwiązanie nadaje się świetnie do konkursu poświęconego absurdom komunikacyjnym.

– I do tego ma dużą szansę na wygraną – podkreśla. Jakie jest uzasadnienie takiej decyzji, ochrona 50 metrów XIX-wiecznego bruku? W imię czego – dopytuje.

– W imię uczynienia ze Starego Rynku prawdziwego centrum miasta – odpowiadamy za rzecznikiem prasowym prezydenta Kobylińskiego.

Na razie to tylko plany, ale obecnie w ratuszu trwają prace nad uchwałą dotyczącą właściwego zagospodarowania tego terenu. To ma być centrum miasta z prawdziwego zdarzenia. Podobne do tego, jakie można spotkać choćby w Chojnicach, Toruniu czy innych miastach w Polsce.

Zamknięty odcinek ulicy Grodzkiej jest nieodzowną częścią ratuszowego planu. Wszystko po to, by w miejscu, gdzie teraz jest więcej gołębi niż słupszczan, zaczęło coś się dziać.

– Chcemy, by do centrum miasta powróciło życie – mówi Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta miasta Słupska.

– Liczymy, że po przegłosowaniu przez radnych uchwały, nad którą pracujemy, na Starym Rynku pojawią się gastronomicy.

Jak miasto zamierza zachęcić restauratorów, by zainwestowali akurat w tym miejscu Słupska, a nie w którymś z centrów handlowych?

Poprzez zmiany w prawie handlowym.

– Czyli poprzez ulgi – wyjaśnia rzecznik. Dzięki mniejszym podatkom od nieruchomości chcemy, by to tam inwestowano. Nie chcemy tam banków, tylko kawiarni, restauracji, pubów i dużej gastronomii – dodaje.

Plan wydaje się ciekawy, ale droga do jego realizacji jest jeszcze długa.

Autor: Alek Radomski, aleksander.radomski@mediaregionalne.pl

Urzędnicy mają nowy pomysł na zagospodarowanie ul. Grodzkiej w Słupsku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Urzędnicy mają nowy pomysł na zagospodarowanie ul. Grodzkiej w Słupsku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości