Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ustnik na pamiątkę

Data publikacji: Autor: (saga)

Skontrolowano 261 kierujących, w tym dwóch rowerzystów. Ujęto trzech nietrzeźwych. To bilans akcji „Pomiar”, którą policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili w miniony weekend.

 

Sześć załóg, do późnego wieczora, pracowało przy drogach powiatu poznańskiego.

– Panie kierowco, proszę ze mną – młody mężczyzna, który prowadził samochód dostawczy przystosowany do przewozu ludzi, uśmiechnięty spełnił polecenie podchodząc do radiowozu. Razem z nim podróżowało kilku, pijących piwo, pasażerów. Sierżant sztabowy Artur Michalak z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu postanowił sprawdzić stan kierowcy. Po chwili wynik pomiar był już znany: 0,00 – wskazywało urządzenie.

 

– Może sobie pan wziąć ustnik na pamiątkę – poinformował kierowcę sierżant Michalak. Wtedy wyszło na jaw, dlaczego młodzieniec z tak radosną miną przystąpił do badania. – Bo ja pierwszy raz w życiu dmuchałem w alkomat – wyjawił stróżom prawa. Po chwili zebrał kolegów, którzy wyszli „rozprostować kości” poza samochodem i pojechał dalej.

 

Policjanci pouczyli właściciela auta, który jechał pojazdem bez przedniej tablicy rejestracyjnej. Okazało się bowiem, że utracił oryginał, a w aucie miał już – dopiero co odebrany z urzędu – wtórnik. Sporo czasu poświęcili kierującemu „maluchem”. Oprócz dokumentów kierującego, funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny auta (jego wygląd wskazywał bowiem na długoletnie użytkowanie).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości