Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Uszczelnienie zużytego silnika

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Fiat: Wlanie gęstego oleju powoduje czasowe uszczelnienie luzów w silniku. Wyeksploatowany silnik o dużym przebiegu, który ma luzy w wielu elementach można czasowo „uzdrowić” wlewając do miski olej o większej gęstości.

Wyeksploatowany silnik o dużym przebiegu, który ma luzy w wielu elementach można czasowo „uzdrowić” wlewając do miski olej o większej gęstości. Fot. Fiat: Wlanie gêstego oleju powoduje czasowe uszczelnienie luzów w silniku.

 

Na przykład zamiast oleju 5 W 30 czy 5 W 40 można nalać 10 W 30 lub 15 W 40. Oczywiście uruchomienie takiego silnika zimą będzie trudniejsze (gęsty olej), jednak na jakiś czas kondycja motoru ulegnie poprawie, a luzy „uszczelnią” się gęstym olejem. Jeśli wcześniej był stosowany olej syntetyczny można go wymienić na półsyntetyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • fv (gość)

    Wraaaaaaaahahaha!!! Nie no piękne! Może jeszcze dolać teflonu albo kitu pszczelego do baku nałożyć? Luzy silnika się naprawia albo w szybkim tempie samochód trafia na szrot. Najczęściej naprawa się zupełnie nie opłaca, nie mówiąc już o jakości pracy naszych drogich mechaników. Poza tym, oleje się stosuje tak jak kazała fabryka i w zależności od temperatury otoczenia. Edytowany przez moderatora 2005-04-16 12:41

  • mechanik (gość)

    Panie "fv" ... Teflon był stosowany kiedyś, jest mało odporny na wysoką temperaturę. Jedynym ratunkiem oprócz gęstrzego oleju jest dodatek uszlachetniający z MoS2 (dwusiarczek molibdenu) Liderem w produkcji tego typu uszlachetniaczy olejów i innych sprawdzonych produktów jest firma LIQUI MOLY Stosuję to od 2 lat, nastąpiła poprawa kultury pracy,zmniejszenie tarcia oraz bardziej cicha i miekka praca silnika jak i skrzyni biegów. Być może większość mi nie uwierzy, ale nastąpiła mała poprawa dynamiki samochodu - potwierdził to pasażer który codziennie ze mną jeździ do pracy ( oczywiście nic nie zastąpi naprawy głównej, ale pamiętajmy że każdy silnik posiada luzy i posiadać je musi ) www.liquimoly.pl

  • HAhah (gość)

    Hahaha Mechanik robi sobie autoreklame to jest żałosne !

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości