Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje Artykuł sponsorowany

Uszkodzony samochód – jak go sprzedać?

Data publikacji: Autor: Mat. inf. Lider Auto

www.freepik.com Sprzedaż używanego samochodu stanowi skuteczny sposób na odzyskanie części gotówki, którą można przeznaczyć na zakup nowszego modelu. Sprawa nieco się komplikuje, jeśli nasze auto jest uszkodzone, a jego naprawa okazuje się nieopłacalna. Co zrobić w takiej sytuacji? Istnieje kilka skutecznych sposobów na rozwiązanie tego problemu i znalezienie nabywcy zainteresowanego transakcją. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Sprzedaż uszkodzonego auta – portale ogłoszeniowe

Jednym ze najpopularniejszych sposobów na pozbycie się uszkodzonego auta wskutek stłuczki czy wypadku jest zamieszczenie ogłoszenia na dedykowanych portalach motoryzacyjnych. Warto jednak pamiętać, że większość potencjalnych kupców szuka pojazdu, który będzie gotowy do użytkowania po lekkim odświeżeniu i naprawie drobnych usterek. Zdarzają się jednak osoby, które wykazują zainteresowaniem samochodami z uszkodzeniami z uwagi na ich atrakcyjne ceny. Nie bez znaczenia może pozostawać także fakt, że nie brakuje osób skupujących auta w celach kolekcjonerskich, które poddają tuningowi i generalnym renowacjom.

Sprzedaż uszkodzonego auta - skup

Znalezienie indywidualnego kupca w Internecie często jednak zajmuje wiele czasu, a do tego nie gwarantuje sukcesu. Warto zatem skorzystać z ciekawej alternatywy, jaką jest skup samochodów we Wrocławiu. Tego typu firmy bardzo często podejmują się przeprowadzenia transakcji niezależnie od marki, modelu, rodzaju nadwozia, jak również stanu pojazdu. W pierwszej kolejności dochodzi do jego oględzin i oceny stanu technicznego poszczególnych podzespołów. Fachowcy sprawdzają nie tylko karoserię, ale również wszystkie najważniejsze elementy konstrukcyjne. Na tej podstawie dokonywana jest wycena auta i przygotowanie oferty zakupu.

 

Skup aut to niezawodny sposób na pozbycie się auta, którego naprawa na własną rękę się nie opłaca. Można w nim również dokonać sprzedaży pojazdów powypadkowych, które przez rzeczoznawcę zostały zakwalifikowane jako niezdatne do użytkowania. Dzięki usługom tego typu firm nie trzeba obawiać się konieczności oddania samochodu na złomowisko, a tym samym strat finansowych.

 

Warto również pamiętać, że w skupie można sprzedać nie tylko uszkodzone auta, ale również te w dobrym stanie technicznym, które wymagają naprawy drobnych usterek czy wymiany wyeksploatowanych części. Dzięki temu można zaoszczędzić mnóstwo czasu na szukaniu potencjalnego kupca wśród znajomych czy użytkowników portali ogłoszeniowych. Dodatkowym atutem jest krótki czas realizacji transakcji, a także fachowa obsługa.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości