Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Utrudnienia na DK 11. W Szczecinku remontują ronda

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Utrudnienia na DK 11. W Szczecinku remontują ronda Od wczoraj kierowcy wyjeżdżający ze Szczecinka w kierunku na Koszalin napotykają na utrudnienia. Układany jest asfalt na rondzie koło marketu Tesco i drogowcy musieli uruchomić objazd. Tak będzie też dziś.

Chodzi o drugie z budowanych w tym rejonie rond – na skrzyżowaniu z ulicą Kołobrzeską.

– Nie było innej możliwości, jak wstrzymać ruch na dwa dni potrzebne na ułożenie dolnych warstw asfaltu – mówi Sławomir Zienkiewicz, kierownik szczecineckiego Rejonu Dróg Krajowych w Szczecinku.

Cały ruch jest więc w tych dniach kierowany objazdem starym wylotem trasy koszalińskiej. Całe szczęście nieużywany odcinek dawnej obwodnicy ocalał i może teraz przejąć ruch na czas robót.

Drogowcy jeszcze raz za jakiś czas zamkną przejazd przez nowe ronda, gdy będzie kładziona wierzchnia warstwa asfaltu. Wykonawca ma czas na uporanie się z inwestycją do końca czerwca i wszystko wskazuje, że terminu dotrzyma.

Kolejne wykopki czekają jednak na kierowców na kolejnym nowym rondzie na obwodnicy koło marketu Kaufland. Rondo teoretycznie od pół roku jest oddane do użytku, ale jak już informowaliśmy, asfalt był tu kładziony przy temperaturach w okolicy zera stopni i padającym śniegu. Wykonawca śpieszył się, bo chciał ukończyć prace w terminie. Wolał widocznie zaryzykować konieczność wykonania poprawek na wiosnę niż płacić kary za niedotrzymanie terminu. Teraz badania próbek nawierzchni wykazały, że miejscami trzeba asfalt wymienić.

– Konieczne będzie frezowanie wierzchniej warstwy w kilku miejscach i położenie nowej nakładki – przyznaje Sławomir Zienkiewicz.

Wykonawca ma to zrobić jeszcze przed początkiem wakacji. Wcześniej jednak trzeba wykonać niezbędne przeróbki przy najazdach na rondo. Okazało się że dla niektórych tirów jest tam po prostu za ciasno i wielkie pojazdy rozjeżdżają krawężniki. Nowe najazdy z bruku mają ułatwić pokonanie ronda. Za poprawki zapłaci wykonawca.

Rajmund Wełnic

Utrudnienia na DK 11. W Szczecinku remontują ronda
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Utrudnienia na DK 11. W Szczecinku remontują ronda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości