Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Utrudnienia na drogach krajowych na Lubelszczyźnie

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Utrudnienia na drogach krajowych na Lubelszczyźnie Drogowcy wykorzystują dobrą pogodę na prace związane z remontami dróg krajowych na Lubelszczyźnie. Niestety układanie warstw nowej nawierzchni bitumicznej wiąże się z utrudnieniami w ruchu dla kierowców.

Na drodze krajowej nr 19 jeden z dwóch wykonawców zakończył już prace związane z poprawą stanu najbardziej zniszczonej nawierzchni na sześciu odcinkach pomiędzy Niedrzwicą i Kraśnikiem (o łącznej długości 3,7 km). – Drugi z wykonawców prowadzi prace na czterech odcinkach o łącznej długości blisko 5 km. Dziś maszyny będą pracować pomiędzy Pułankowicami i Kraśnikiem, na odcinku drogi przebiegającej przez las.

Obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. W kolejnych dniach prace prowadzone będą na innych odcinkach pomiędzy Niedrzwicą i Kraśnikiem. Wykonawca ma czas na realizację zlecenia do końca października – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie.

Pierwsze utrudnienia pojawiły się także na wspólnym odcinku dróg krajowych nr 12 i 17 pomiędzy Bogucinem i Jastkowem na długości ok. 2 km. Usunięto już zniszczoną warstwę nawierzchni i trwają prace przy naprawie poprzecznych spękań. Na krótkim odcinku, tu gdzie prowadzone są prace, obowiązuje ruch wahadłowy sterowany ręcznie. – Większe utrudnienia pojawią się w przyszłym tygodniu gdy rozpocznie się układnie mas bitumicznych. Wykonawca ma czas na zakończenie prac do 10 listopada – dodaje Krzysztof Nalewajko.

W połowie przyszłego tygodnia ruszy także układanie nowej nawierzchni na dwujezdniowym odcinku drogi krajowej nr 82 przechodzącym przez Łęczną. – Utrudnienia nie powinny być większe niż obecnie. W czasie prac wyłączona z ruchu zostanie połowa szerokości jezdni. Zamknięte zostaną jednak wyjazdy z bocznych ulic – tlumaczy Krzysztof Nalewajko.

Trwają także prace przy remoncie trzech mostów na drodze krajowej nr 17: dwóch na obwodnicy Krasnegostawu gdzie ruch utrzymano ruch w obydwu kierunkach pomimo zwężenia jezdni oraz w Sitańcu gdzie kierowcy korzystają z tymczasowego objazdu.
(p.p.)

Utrudnienia na drogach krajowych na Lubelszczyźnie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Utrudnienia na drogach krajowych na Lubelszczyźnie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości