Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Utrzymać autostradę

Data publikacji: Autor: RD - Gazeta Poznańska

Centrum Utrzymania Autostrady A2 znajdującemu się na poznańskim Kotowie przybyło w minionym roku pracowników i obowiązków. A stało się tak za sprawą oddania do użytku kolejnego płatnego odcinka A2.

 

W spółce znalazło pracę 71 osób. Między innymi w Obwodzie Utrzymania Autostrady w Bolewicach oraz na Placu Poboru Opłat w podpoznańskich Gołuskach. Autostrada Eksploatacja S.A. zatrudnia dziś 250 osób. Oznacza to, że na każdym kilometrze autostrady zatrudnionych jest prawie 2 etatowych pracowników AE S.A.

 

Do zimowego utrzymania spółka AE S.A. ma już 150 km odcinka A2 pomiędzy Koninem a Nowym Tomyślem. Na wyposażeniu wszystkich Obwodów Utrzymania Autostrady znajdują się: trzy magazyny soli o ładowności od 1600-1800 ton, trzy wytwornice solanki z chlorku sodu, trzy wytwornice solanki z chlorku wapnia.

 

Autostradę odśnieża 20 samochodów ciężarowych marki Mercedes wyposażonych w solarki i pługi autostradowe; trzy Unimogi wraz z pługami ciężkimi, wyposażone też w kosiarki przednie i boczne, urządzenie do mycia znaków i czyszczenia rowów; dwie śmieciarki wyposażone w pługi; trzy pługi frezujące (wirnikowe); jedna ładowarka z wysięgnikiem hydraulicznym do załadunku soli; trzy ciągniki ciężkie 4,5 t z urządzeniem załadowczo- zasypowym.

 

Na codzień, bez względu na porę roku, na A2 wykorzystywanych jest 17 samochodów patrolowych, 13 sygnalizacyjnych przyczep bezpieczeństwa i 12 przyczep transportowych. Od początku 2004 r. zdarzyło się na autostradzie 36 wypadków, w których rannych zostało 61 osób, trzy osoby zginęły. W ciągu minionego roku klienci zgłosili 36 kolizji i wypadków z udziałem zwierząt. Najpoważniejszym z tych zdarzeń było zderzenie samochodu z łosiem. W wyniku tego wypadku ranne zostały trzy osoby.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości