Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Uwaga kierowcy! Fotoradar na krajowej "szóstce" za 50 tys. zł już działa

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Uwaga kierowcy! Fotoradar na krajowej "szóstce" za 50 tys. zł już działa W Sianowie, przy ulicy Łużyckiej (na trasie karjowej nr 6 Szczecin-Gdańsk), na przeciwko posterunku policji zamontowano stacjonarny fotoradar. Już działa i wykrywa przekroczenia szybkości .

- Dotychczas straż gminna wykorzystywała do tego celu... "kubeł na śmieci", w którym ukryty był fotoradar - mówi Marcin Jędrysiak, mieszkaniec Sianowa.

Co prawda fotoradary od zawsze budziły kontrowersje wśród kierowców, tym bardziej takie ukryte po kątach. Jednak sami mieszkańcy Sianowa cieszą się z lokalizacji fotoradaru na trasie wylotowej na Słupsk. Według nich, ulicą Łużycką bardzo często jeżdżą kierowcy, którym noga przyrosła do pedału gazu. Szczególnie pod wieczór dochodzi do takich nadużyć szybkości stwarzających zagrożenie dla pieszych. - Miejmy nadzieję, że teraz zmieni się to na lepsze - dodaje M. Jędrysiak.

- Fotoradar jest własnością Urzędu Miasta i Gminy Sianów. A my go nadzorujemy. Tu informacja dla kierowców - już działa i przynosi efekty - mówi Zbigniew Stopa, komendant sianowskiej straży miejskie.

Wybudowania masztu wieży fotoradaru kosztowało około 50 tys. zł. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń obecnych na rynku. Rejestruje przekroczenie prędkości pojazdów nadjeżdżających jak i odjeżdżających. - Przy okazji przekroczeń szybkości wykrywamy także inne nadużycia, np. mamy zdjęcie kierowcy, który rozmawiał przez telefon. Inny podczas jazdy wysyłał sms-a.  - dodaje Zbigniew Stopa.

Rafał Czabrowski

Uwaga kierowcy! Fotoradar na krajowej "szóstce" za 50 tys. zł już działa
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Uwaga kierowcy! Fotoradar na krajowej "szóstce" za 50 tys. zł już działa

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości