Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Uwaga kierowcy! Fotoradary w gminie Kołobrzeg

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Uwaga kierowcy! Fotoradary w gminie Kołobrzeg Kołobrzescy strażnicy mają jeden przenośny fotoradar. Wkrótce będą mogli łapać kierowców w Błotnicy i Bogusławcu.

Fotoradar w kołobrzeskiej komendzie straży miejskiej jest od 2008 roku. W tym czasie zrobił tysiące zdjęć, jednak w porównaniu do niektórych miejscowości są to liczby niewielkie. Zgodnie z nową ustawą miejsca pomiaru prędkości muszą być oznakowane. Takie znaki są w Kołobrzegu na ulicy Św. Wojciecha, Kościuszki, 4 Dywizji Wojska Polskiego, Grzybowskiej, a także w Grzybowie oraz Dźwirzynie.

W najbliższym czasie podobne tablice informacyjne mają stanąć także w innych miejscowościach gminy Kołobrzeg: Błotnicy i Bogusławcu na drodze wojewódzkiej nr 102 w kierunku Trzebiatowa.

– Ustawienie znaków i badanie prędkości w tych miejscowości to wyraźna prośba mieszkańców, którzy narzekają na pędzące samochody – twierdzi Mirosław Kędzior-ski, komendant kołobrzeskiej straży miejskiej. – Nasze działania nie są nastawione na zarabianie na kierowcach. Staramy się działać profilaktycznie i ustawiać fotoradar jedynie tam, gdzie jest naprawdę niebezpiecznie.

Komendant Kędziorski nie chce komentować działania innych straży miejskich w kraju, znanych z "polowań” na kierowców.

– Bardzo dużo zależy od jednostek, którym te straże podlegają, czyli na przykład wójtów. W Kołobrzegu nie ma z tym problemu, ponieważ nie mam z góry określonej ilości mandatów, które musimy wystawić – mówi Mirosław Kędziorski. – Dzięki temu możemy się skupić na innych działaniach.

Jak poinformowała nas Aneta Kłos, kierownik referatu do sprawy kontroli prędkości kołobrzeskiej straży miejskiej, w 2009 roku kołobrzeska straż wystawiła 3718 mandatów z fotoradaru na łączną kwotę 575 tys. 290 zł. W roku 2010 strażnicy wystawili 2428 mandatów na łączną kwotę 340 tys. 170 zł.

Jak zapewnił nas komendant Kędziorski, w najbliższym czasie nie jest planowany zakup dodatkowego fotoradaru.

Uwaga kierowcy! Fotoradary w gminie Kołobrzeg
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Uwaga kierowcy! Fotoradary w gminie Kołobrzeg

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości