Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Uwaga kierowcy, korki przed Jastkowem i Kraśnikiem

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Uwaga kierowcy, korki przed Jastkowem i Kraśnikiem Tej jesieni kierowcy nie będą mieli lekkiego życia. Przez remonty na głównych drogach postoimy w korkach. Utrudnienia są już na „19” przed Kraśnikiem. Jeszcze we wrześniu problemy zaczną się także na drodze nr 17, na odcinku Bogucin - Jastków.

Jeżeli pogoda pozwoli, to już w środę drogowcy zaczną kłaść nowy asfalt na odnawianym odcinku „19”, w lesie tuż przed Kraśnikiem, jadąc od Lublina. Do listopada nowa nawierzchni pojawi się na dziesięciu odcinkach o łącznej długości ok. 8,7 km. – Sfrezujemy starą nawierzchni na całej szerokości jezdni, ułożymy warstwę wyrównawczą oraz ścieralną. Prace będą kosztować ok. 7,5 mln zł – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Na trasie Lublin – Kraśnik drogowcy odnowią odcinki z najbardziej zniszczoną nawierzchnią o długości od kilkuset metrów do kilku kilometrów. Nowy asfalt zostanie położony w Niedrzwicy Kościelnej, Obrokach, między Obrokami i Wilkołazem, Zdrapami i Rudnikiem – Kolonia oraz od Pułankowic do przejazdu kolejowego w Kraśniku.

 

– Remont powinien zostać ukończony do końca października, o ile pogoda nie będzie przeszkadzać ekipom remontowym – dodaje Nalewajko.

Jeszcze we wrześniu kierowcy będą musieli sie liczyć ze sporymi trudnościami także na drodze nr 17 Lublin – Warszawa. Drogowcy już zapowiadają odnowę zniszczonego, dwukilometrowego fragment asfaltu na odcinku Bogucin – Jastków, od karczmy Bida do doliny Ciemięgi.

– Do końca tego tygodnia powinien być rozstrzygnięty przetarg na odnowę nawierzchni tego odcinka – zapowiada Krzysztof Nalewajko. – Stary asfalt zostanie sfrezowany. W jego miejsce pojawi się nowy dywanik.

 

Ten remont będzie się wiązać z dużymi utrudnieniami dla kierowców. – Musimy uzbroić się w cierpliwość. Prace potrwają do 10 listopada. Bez korków się nie obędzie, bo ten odcinek drogi numer 17/12 należy do najbardziej ruchliwych w regionie – dodaje Krzysztof Nalewajko.

 

fot. Jacek Świerczyński

Uwaga kierowcy, korki przed Jastkowem i Kraśnikiem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Uwaga kierowcy, korki przed Jastkowem i Kraśnikiem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości