Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Uwaga kierowcy! Lepiej omijajcie trasę 203

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Uwaga kierowcy! Lepiej omijajcie trasę 203 Koszmar drogowy na trasie z Koszalina do Iwięcina przez Suchą Koszalińską trwa. – Wykonawca nie spieszy się z pracami – ocenia otwarcie Bogdan Krawczyk, szef Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Chodzi o remont 10-kilometrowego odcinka na drodze wojewódzkiej nr 203, który biegnie z Koszalina do Iwięcina. To trasa, z której często korzystają mieszkańcy Koszalina, by ominąć korek i dostać się nad morze. Niestety, w te wakacje ta trasa nie należała do łatwych. Na całym odcinku co rusz kierowcy trafiają na ograniczenia, "wahadła”, rozkopane pobocza, zdjęte fragmenty asfaltu. – Do tego niewiele tam się dzieje? Gdzie jest wykonawca? – pytają nasi Czytelnicy.

Zapytaliśmy o to samo w ZDW, który jest inwestorem. Bogdan Krawczyk, dyrektor ZDW, sam przyznał, że nie jest zadowolony z wykonawcy. – Na tej drodze są opóźnienia w remoncie i chcemy to wyjaśnić z wykonawcą. Stąd w poniedziałek zaprosiłem do siebie dyrektora firmy – mówi.

Wykonawca to firma Eurovia, która ma wykonać roboty za ponad 37 mln złotych. – To ta sama firma, która zamiast Chińczyków buduje autostradę. No i teraz ma u nas przestoje – komentuje dyrektor. – Na pięć robót, które u nas robią, w dwóch przypadkach są problemy. To ta wspomniana trasa, a druga to obejście Trzebiatowa.

Umowa na drogę 203 została podpisana w październiku zeszłego roku, a koniec prac przewidziano w połowie maja przyszłego roku. Już dziś termin ten stoi pod znakiem zapytania. – O tym też będziemy rozmawiać z wykonawcą – mówi Bogdan Krawczyk. – Wiem, że niektóre przestoje były spowodowane też sytuacjami niezależnymi od wykonawcy, np. dotyczącymi kanalizacji. Ale o tym wszystkim porozmawiamy w poniedziałek. Jeżeli argumenty będą rozsądne, to bez kar dla wykonawcy jesteśmy gotowi przedłużyć termin wykonania prac do końca maja, a nawet do końca czerwca – dodaje dyrektor.

Na razie założenie jest takie, by jeszcze przed zimą wykonawca położył pierwszą warstwę asfaltu. – Chcemy udrożnić przejazd tą drogą, a wiosną robotnicy wrócą i dokończą remont – mówi Bogdan Krawczyk.

Słowem, przejazd drogą 203 z Koszalina do Iwięcina przez kolejny rok nie będzie prosty. Warto o tym pamiętać i starać się szukać objazdów, by potem nie stać po kilkanaście minut na kolejnych "wahadłach”.

Marzena Sutryk
Fot. Radek Koleśnik

Uwaga kierowcy! Lepiej omijajcie trasę 203
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Uwaga kierowcy! Lepiej omijajcie trasę 203

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości