Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Uwaga kierowcy! Nowa metoda złodziei!

Data publikacji: Autor: TVN Turbo / x-news

fot. TVN Turbo / x-news Złodzieje odkryli metodę "na lusterko". Pod pozorem uszkodzonej części wyłudzają pieniądze od kierowców.

Nowa metoda nazywana jest "na lusterko". Okazuje się, że to w gruncie rzeczy stary sposób, ale ostatnio wrócił do łask i niestety wciąż się sprawdza. Przestępcy po prostu podchodzą do ofiary i mówią, że uszkodzili oszustom lusterko i domagają się pieniędzy za rzekomą naprawę.

Jeżeli kierowca jedzie sam i nie ma świadków, a do tego prowadzi pojazd w roztargnieniu, nierzadko jest gotowy uwierzyć w zapewnienia oszustów, którzy wmawiają mu, że uszkodził lusterko w ich samochodzie. A wstępne zdemaskowanie czy mogło być to możliwe jest proste - wystarczy obejrzeć lusterko we własnym pojeździe. Jeżeli nie ma na nim najmniejszych nawet zadrapań, prawdopodobieństwo że uszkodzone zostało nim lusterko innego pojazdu jest bliskie zera.

Policja przestrzega, aby nie dawać nikomu gotówki, bo od załatwiania spraw wypadkowych są ubezpieczalnie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • olek_01 (gość)

    Trzeba być idiotą ,żeby się dać w taki sposób wyr**** oszustowi - wypier**** frajerze , albo sobie Policję wzywaj !!

  • jacek (gość)

    Miałem taką sytuacje ostatnio to jak powiedziałem że wzywamy policje gościu od razu sie zawinoł. Nie mam za grosz szacunku do takich cwaniaczków. Części na giełdzie też bym nigdy nie kupił bo to więcej jak pewne że z kradzionego auta pochodzą. Jak mam coś wymienić to z reguły z delphi nówki szukam na necie, a na drodze trzeba mieć ograniczone zaufanie do wszystkich bez wyjątku.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości