Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Uwaga kierowcy! Poważne zmiany w ruchu drogowym w Toruniu

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Uwaga kierowcy! Poważne zmiany w ruchu drogowym w Toruniu Przed nami poważne zmiany w organizacji ruchu na Lubickiej oraz pl. Daszyńskiego. Sprawdź, jak będziemy tam jeździć do końca budowy przeprawy.

Ulotki informujące o zmianach trafiły do torunian, którzy wzięli udział w pierwszym tegorocznym spotkaniu prezydenta z mieszkańcami na Podgórzu i Stawkach. - Nie unikniemy korków - mówi Grzegorz Majewski z ul. Hallera, uczestnik zebrania. - Zwłaszcza zaraz po wprowadzeniu zmian. Ale warto się przemęczyć. Przecież tutaj chodzi o długo oczekiwany most.

Przeczytaj także: Budowa mostu w Toruniu. Zdzisław Bociek złożył wniosek do prokuratury

Zmiany w ruchu zostały podzielone aż na pięć etapów. Pierwszy z nich zostanie wprowadzony już z nocy z 14 na 15 kwietnia. Wówczas zostaną wstrzymane kursy tramwajowej "jedynki". Wróci na tory 1 października. W tym czasie trasę między Olimpijską a Uniwersytecką będą obsługiwać autobusy nr 51. Oznacza to również, że na Szosie Lubickiej znikną dwie sygnalizacje - na przejazdach przez tory na wysokości ul. Leszczynowej i stacji paliw przy pl. Daszyńskiego, co może jeszcze bardziej upłynnić ruch.

Dopiero drugi etap - od końca kwietnia do końca maja - odczują kierowcy. Ruch na ul. Żółkiewskiego (od salonu samochodowego do pl. Daszyńskiego) zostanie przełożony z jezdni południowej na północną, a na południową nitkę Szosy Lubickiej zjedziemy, pokonując przejazd przez tory na wysokości ul. Winnica. Jadąc z Rubinkowa w kierunku Żółkiewskiego będziemy korzystać z przebudowanego fragmentu północnej jezdni Szosy Lubickiej.

- Kierowcy zmierzający w stronę centrum miasta będą musieli przejechać przez tory na wysokości Leszczynowej na południową nitkę Szosy Lubickiej - tłumaczy Grzegorz Bebyn z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w  Bydgoszczy, jeden z autorów projektu organizacji ruchu.

Wiadomości - Toruń

Od czerwca do przełomu września i października drogowcy zamkną odcinek południowej nitki Szosy Lubickiej w pobliżu pl. Daszyńskiego. Wówczas będziemy korzystać z wyłącznie północnej nitki Szosy Lubickiej i pl. Daszyńskiego. Na zbiegu Szosy Lubickiej i Żółkiewskiego stanie sygnalizacja (skręcający z ul. Żółkiewskiego w Szosę Lubicką pojadą tymczasową jezdnią).

Między lipcem a sierpniem MZD wyremontuje też południową jezdnię Szosy Lubickiej od wjazdu do Pacific Toruń do pl. Daszyńskiego. W tym czasie kierowcy będą jeździć w obu kierunkach północną nitką. Ostatnie zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać od października do czerwca 2013 r. Wrócą tramwaje, dlatego też pojawią się światła na przejazdach przez tory - na wysokości stacji paliw i Winnicy (z obu będą korzystać jadący na Rubinkowo).

Po co te wszystkie zmiany? Są one niezbędne, aby wykonać kolejne roboty na pl. Daszyńskiego. Chodzi m.in. o budowę dalszego fragmentu tunelu pod skrzyżowaniem, którym będziemy wjeżdżać na most z ul. Wschodniej, a także estakady łączącej ul. Żółkiewskiego z Szosą Lubicką. Z nowego układu drogowego oraz przeprawy skorzystamy w lipcu 2013 r. Wówczas ma się zakończyć budowa trasy, która pochłonie ok. 700 mln zł.

Wojciech Giedrys

Uwaga kierowcy! Poważne zmiany w ruchu drogowym w Toruniu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Uwaga kierowcy! Poważne zmiany w ruchu drogowym w Toruniu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości