Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Uwaga na dystrybutory! Czasami oszukują

Data publikacji: Autor: łs / TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Paliwo, które nie spełnia norm nie jest jedynym uchybieniem na niektórych stacjach paliw. Kontrole wykazały, że wskazania dystrybutorów nie zawsze pokrywają się z ilością paliwa faktycznie wlewanego do baku.

Fot. TVN Turbo/x-newsW ostatnim czasie przeprowadzono kontrole dystrybutorów paliwa na stacjach benzynowych. 40 z 240 sprawdzonych urządzeń wskazywało błędną ilość zatankowanej benzyny, a 32 z nich miały nieprawidłową instrukcję użytkowania. Wskazania niezgodne z rzeczywistością sięgały nawet siedmiu procent. Sami kierowcy zgodnie przyznali, że nie zdawali sobie sprawy z problemu.

Wykrycie nieprawidłowości jest bardzo trudne. Nawet tankowanie pod korek czy do pierwszego "odbicia" pistoletu dystrybutora nie gwarantuje, że będziemy w stanie wychwycić kilkulitrowe przekłamanie. Przebieg między kolejnymi tankowaniami musiałby być identyczny (a dystans pokonany w identycznych warunkach), bądź tankowanie musielibyśmy rozpoczynać, gdy w zbiorniku pozostawała dokładnie ta sama ilość paliwa. Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce wydaje się mało prawdopodobne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • klient (gość)

    zapraszam na stacje intermarche poznan umultowska, warto zobaczyc na wlasne oczy ;)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości