Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Uwaga na nową aktualizację Google Maps! Będziesz niemiło zaskoczony

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Z nawigacji od Google korzystają miliony kierowców. Ostatnia aktualizacja aplikacji może wyłączyć... nawigację. To nie żart.

Każdy użytkownik uruchamiający aplikację dostarcza odpowiednie dane do usługi. To sprawia, że nawigacja Google Mapy działa poprawnie. Dane te zawierają informacje związane z wybraną trasą i lokalizacją GPS. Zasada jest prosta - im więcej osób przekaże dane, tym mapy będą bardziej dokładne.

– Google wykorzystuje dane nawigacyjne twoje i innych osób, aby ulepszać Google Maps dla wszystkich. Podczas nawigacji Google zbiera szczegółowe informacje, takie jak lokalizacja GPS i przebyta trasa. Dane te mogą być wykorzystywane do udostępniania innym informacji o warunkach na drodze w czasie rzeczywisty, czy utrudnieniach. To pomaga im w znalezieniu najszybszej trasy - taki komunikat wyświetla aplikacja.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Brak zgody na zbieranie danych powoduje wyłączenia przez Google Maps nawigacji zakręt po zakręcie ze wskazówkami głosowymi.

Zobacz także: Tak prezentuje się nowy model Nissana

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • pytanie (gość)

  Czy wam też Google Maps każe jechać w niewłaściwy zjazd z ronda? W moim przypadku jest to notoryczne na rondzie Grzegórzeckim w Krakowie.

 • odpowiedź (gość)

  Z rondem Kotlarskim jest taki problem, że najbliższy zjazd w prawo jest traktowany jakbyśmy nie wjeżdżali na rondo. Takie są dane mapowe.

 • G35 (gość)

  Tak sie dzieje jeżeli kupiłes chinskiego smartfona u mnie jest normalnie

 • IXAT (gość)

  Google zbiera nie tylko dane nawigacji . Brak zgody powoduje wyłączenie GPS. Hahahaha ktoś tam źle program napisał dla tego ta informacja aby każdy dał zgodę na GPS niby :) z resztą dla swoje wygodny i nygustwa ludzie już dawno sprzedali swoją wolność i swoje prawa.

 • Janek (gość)

  Cyt. "Brak zgody na zbieranie danych powoduje wyłączenia przez Google Maps nawigacji zakręt po zakręcie ze wskazówkami głosowymi." Czy ktoś rozumie, o co w tym zdaniu chodzi?!

 • Janek (gość)

  A było inaczej? Jeżeli wyłaczę lokalizację i nie udostępnię jej mapie to sam też nie mam nawigacji! To przecież jasne. Tak jest i teraz!

 • Konrad (gość)

  I bardzo dobrze. Ja nie czaje ludzi, którzy mają jakiś problem z tym, że Google zapisuje lokalizację. Coś tracicie przez to? Przecież to jest wykorzystywane po to żeby DARMOWE usługi były jak najlepsze. A Google Maps są świetne i dzięki kooperacji użytkowników stają się jeszcze lepsze. Ja zapisuje historię lokalizacji od lat i jest to świetna rzecz. Kilka razy chciałem znaleźć coś gdzie byłem kilka lat temu i miałem dokładny podgląd trasy, gdzie byłem, nawet jakie zdjęcia tam zrobiłem.

 • 123 Gość (gość)

  """ Janek (gość) 2021-08-26 19:29 Cyt. "Brak zgody na zbieranie danych powoduje wyłączenia przez Google Maps nawigacji zakręt po zakręcie ze wskazówkami głosowymi." Czy ktoś rozumie, o co w tym zdaniu chodzi?!""" -------- To znaczy, że gdy będziesz jechał tylko prosto, to nie będą mieli możliwości wyłączania.

 • Parasol106 (gość)

  @Gość35 Prawie wszystkie smartfony są chińskie , ale tym chyba japoński.

 • Leo-pard (gość)

  W nosie to mam....

 • Joniu (gość)

  No przecież to jest tylko teraz zapis tego co te mapy robią już od dawna. Czy ktoś jest tak głupi że myśli że jak jedzie i widzi korki na mapie, to uważa że Google ma szklaną kulę z takimi informacjami? Od dawna wszystkie te informacje są zbierane żeby podać nam jak najlepszą trasę z punktu do punktu

 • Krzysiek (gość)

  Artykuł dziadowski jak impreza u teściowej Autor chyba sam nie wie co chciał napisać więc napisał byle co by tylko zaistniec

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości