Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Uwaga! Nowy sposób złodziei na kradzież samochodów

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Pomysłowość złodziei, aby ukraść auto nie ma granic, a jedną ze stosowanych ostatnio przez nich metod jest tzw. „metoda na kartkę". Jak działa i w jaki sposób można się przed nią ustrzec?

Kierowca parkuje samochód na publicznym parkingu. Kiedy wyjeżdża autem, z tyłu widzi naklejoną na tylnej szybie naklejkę. Metoda okazuje się banalnie prosta. Kiedy właściciel pojazdu wysiada i udaje się do tyłu pojazdu, aby zobaczyć co zasłania mu pole widzenia, złodziej tylko na to czeka. Wykorzystuje nieuwagę, wsiada do auta i odjeżdża.

Redakcja poleca:

31 rzeczy, które najbardziej wkurzają polskich kierowców
Prawo jazdy stracą także zapominalscy
Skoda Kodiaq. Ceny w Polsce

W ten sposób często razem z samochodem odjeżdżają pozostawione w nim dokumenty czy pieniądze. A więc kierowca traci samochód, pieniądze, dokumenty z adresem domowym, a niekiedy i pewnie klucze do domu.

Złodzieje szczególnie upatrzyli sobie publiczne parkingi oraz okolice dużych centrów handlowych. Nie należy zostawiać nawet na chwilę samochodu z kluczykami w stacyjce. Nigdy nie należy pozostawiać samochodu z pracującym silnikiem, gdyż można być obserwowanym przez złodziei. 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • D. Rajwer (gość)

    W stosunku do złodziei samochodów właściciel auta powinien mieć prawo do takiej obrony przed kradzieżą, jaką uzna za stosowną. Łącznie z zabiciem na miejscu s........a!

  • vre (gość)

    @D.Rajwer Amen

  • kat na złodziei (gość)

    Takiego zlodzieja sku....yna tłumoka odrazu kulke w łep i po sprawie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości