Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Uważaj, gdzie parkujesz

Data publikacji: Autor: Maciej Pobocha

Fot. Krzysztof Szymczak: Straż Miejska może nie tylko karać kierowców mandatami. Na jej wniosek nieprawidłowo zaparkowane samochody będą odholowywane na specjalny parking. Ta już jest w Katowicach, będzie w Warszawie i innych miastach.

Źle zaparkowany samochód może zostać odholowany nie tylko na wniosek policji. Prawo do interweniowania w tej sprawie mają także strażnicy miejscy. W ciągu najbliższych dni możliwość usuwania aut otrzyma Straż Miejska miasta Warszawy.

 Fot. Krzysztof Szymczak: Stra¿ Miejska mo¿e nie tylko karaæ kierowców mandatami. Na jej wniosek nieprawid³owo zaparkowane samochody bêd± odholowywane na specjalny parking. Ta ju¿ jest w Katowicach, bêdzie w Warszawie i innych miastach.

Zaparkowanie samochodu w mieście, gdzie przestrzeń jest ograniczona, stanowi coraz większy problem. Kierowcy uciekają się więc do różnych, nie zawsze zgodnych z przepisami, sposobów.

- Plagą w stolicy są samochody, które zaparkowane nieprawidłowo blokują np. jeden z pasów ruchu lub stoją niemal na przejściu dla pieszych. Auta te nie tylko utrudniają życie pozostałym uczestnikom ruchu, ale stanowią zagrożenie – stwierdza Adam Godlewski z biura prasowego warszawskiej Straży Miejskiej.

 

Problemowi temu postanowiły zaradzić władze stolicy. Rozpisały przetarg, w wyniku którego wyłoniono dwie firmy zajmujące się usuwaniem z drogi źle zaparkowanych pojazdów. Jedna z nich obsługiwać będzie prawo-, druga lewobrzeżną część Warszawy. Na wniosek policjantów lub strażników miejskich odholują one na wyznaczony parking samochody bezpośrednio zagrażające bezpieczeństwu ruchu. Koszt holowania wynoszący ok. 360 zł. poniosą kierowcy. Dodatkowo zapłacą oni za każdą dobę, którą ich pojazd spędzi na parkingu.

- O miejscu postoju auta firmy holujące informować będą policję, która w przypadku skontaktowania się kierowcy przekaże mu, skąd może odebrać samochód. Mamy nadzieję, że wprowadzenie możliwości usuwania pojazdów nie tylko ułatwi poruszanie się po mieście, ale poprawi bezpieczeństwo – mówi Godlewski.

 

Podobne rozwiązanie stosowane jest już m.in. w Katowicach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości