Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Uważaj na Palio i Sienę!

Data publikacji: Autor: (bs) - Dziennik Zachodni

Fot. Fiat Jeżeli masz Fiata Palio Weekend lub Sienę - sprawdź numer nadwozia. W niektórych egzemplarzach tych samochodów mogą wystąpić wady prowadzące do uszkodzenia przewodów paliwowych i wycieków paliwa w komorze silnika.

Usterka  może pojawić się w modelu Siena 1,6 oraz Palio Weekend 1,6 o numerach nadwozia od 3000042 do 3073571. Jak wyliczono, na polski rynek trafiło łącznie 24 445 egzemplarzy tych samochodów.

 Fot. Fiat

Wada polega na ocieraniu się przewodów paliwowych o przewód ssący filtra powietrza. W konsekwencji może to doprowadzić do ich uszkodzenia i wycieków paliwa w komorze silnika.

- Zgodnie z informacjami przekazanymi do nas, Fiat Auto Poland SA wystosował do wszystkich właścicieli wymienionych modeli pojazdów pisma informujące o możliwości wystąpienia wady - mówi Elżbieta Anders, rzecznik prasowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). - Jednocześnie zobowiązał się do przeprowadzenia, na własny koszt, badań kontrolnych w swojej sieci obsługi serwisowej oraz wymianę elementu, co do którego istnieje podejrzenie ujawnienia się wady.

 Fot. Fiat

UOKiK podkreśla wyjątkowość swego wtorkowego komunikatu. Istotnie - dotychczas instytucja ta ogłaszała sankcje podjęte wobec przedsiębiorców, w tym również przeciwko Fiatowi (poprzednio zarzucano firmie, że przy wymianie części klienci serwisów nie otrzymywali nowych elementów).


Tymczasem wczorajszy komunikat oparty był na piśmie skierowanym do UOKiK dobrowolnie przez Fiat Auto Poland SA, co miało na celu ochronę interesów konsumentów. - Prezes Urzędu nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał spółkę Fiat Auto Poland do wycofania produktu z rynku ani odkupienia go od konsumentów - dodaje rzecznik Anders.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości