Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Uwiecznione piękno

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Stefan Ammerlaan Samochody produkowane przez firmę Spyker Cars są nie tylko szybkie, ale i piękne. Doceniło to jury międzynarodowego konkursu fotograficznego.

 Fot. Stefan Ammerlaan

Zdjęcia Spykera C8 otrzymały nagrodę International Photography Award 2004. Serię pięciu fotografii wykonał Stefan Ammerlaan.

- Cieszymy się, że Stefan Ammerlaan został wyróżniony tak prestiżową nagrodą. Dbamy o to, aby być perfekcyjnym we wszystkim, co robimy. Stanowi to prawdziwe wyzwanie. Zdjęcia Ammerlaana obrazują naszą filozofię przez pokazanie najdrobniejszych szczegółów. Udało mu się uchwycić ducha Fot. Stefan Ammerlaan marki Spyker i jej samochodów. Wynik jest po prostu niesamowity – powiedział Victor Muller, przedstawiciel firmy Spyker Cars.

 

International Photography Award jest tym dla fotografików, czym Oscar dla filmowców. Celem przyznawania nagród jest nie tylko honorowanie wybitych osiągnięć w dziedzinie fotografii, ale także propagowanie tej sztuki na całym świecie.

 

Spyker C8 oferowany jest z dwoma benzynowymi silnikami. Wersję Spyder napędza jednostka o pojemności 4,2 l rozwijająca moc 405 KM. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 300 km/h. Spyker C8 Double 12 S wyposażony jest w silnik 4-litrowy uzyskujący moc 620 KM. Samochód z tą jednostką osiąga „setkę” w 3,8 sekundy i może jechać z prędkością 345 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości