Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Używane górą

Data publikacji: Autor: (ms)

Coraz więcej osób zainteresowanych jest kupnem auta używanego - tak wynika z badań firmy CBM Indicator.

Z badań wynika, że tylko trzy czwarte badanych zdeklarowało zainteresowanie zakupem samochodu w przyszłości. Z tej grupy prawie połowa (48,1%) wyraziła chęć zakupu samochodu używanego. Osoby te najczęściej wskazywały na pojazdy 3-4 letnie, zapewne zakładając, iż pojazd w tym wieku jest jeszcze w dobrym stanie technicznym i nie będzie trzeba za dużo do niego dokładać.

Jesteśmy biedniejsi
Większość osób deklarujących zakup używanego auta uznało, że o takim wyborze decyduje przede wszystkim brak pieniędzy na samochód nowy. Prawie połowa (48,6%) uważała nadto, że nie warto kupować auta nowego, bo za dużo traci na wartości, zwłaszcza w trzech pierwszych latach eksploatacji.

Niewielki przebieg
Jakie cechy używanego samochodu cenimy najwyżej? Na miejscu pierwszym znalazł się niewielki przebieg - tak wskazało prawie dwie trzecie badanych, na miejscu drugim znalazł się dobry stan techniczny, na trzecim dobry stan karoserii, wreszcie na czwartym - pełna dokumentacja.

VW, Fiat i Opel
Uczestniczących w badaniu zapytano także, które marki używanych samochodów cenią najbardziej. Otóż na czoło preferowanych marek wysunął się obecnie Volkswagen (15,1%), potem Fiat (14%) i Opel (12,3%).
Z badań Indicatora objawia się nowy obraz nabywcy samochodu. Otóż jest on zapewne nieco uboższy, bo chce kupić używany samochód, a nie nowy. Powodem większego zainteresowania używanymi autami mogą być też nienajlepsze cały czas nastroje konsumenckie. Potencjalny nabywca auta może mieć pieniądze na pojazd nowy, ale ich nie wyda, bo woli część odłożyć na niepewne jutro. Kupujący jest też bardziej wyedukowany i wymagający. Interesuje go auto najwyżej 4-letnie, a więc zazwyczaj w bardzo dobrym stanie technicznym, z niewielkim przebiegiem i z kompletem dokumentów pochodzenia i serwisowych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości