Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Używane tańsze o 30 procent

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. M.Pobocha: W ciągu minionych miesięcy auta używane staniały w Polsce nawet o 30 proc. Najmniejszy spadek wartości zanotowały pojazdy japońskie.

W ciągu ostatnich miesięcy ceny samochodów używanych spadły w Polsce nawet o 30 procent. To wynik nasycenia rynku związany ze sprowadzeniem do naszego kraju ponad 700 tys. aut "z drugiej ręki".Fot. M.Pobocha: W ci±gu minionych miesiêcy auta u¿ywane stania³y w Polsce nawet o 30 proc. Najmniejszy spadek warto¶ci zanotowa³y pojazdy japoñskie.

 

Z danych firmy Eurotax Polska wynika, że najwięcej, bo o ponad 20 proc., spadły ceny samochodów starszych niż 9-letnie.  W przypadku niektórych modeli zniżka przekracza 30 proc.

Wśród pojazdów w przedziale od 3 do 6 lat zanotowano kilkunastoprocentowe spadki wartości zależące od popularności danego modelu. O ok. 10 proc., straciły na wartości samochody w wieku do 3 lat, dla których auta z importu nie stanowią w zasadzie konkurencji.

 

Biorąc pod uwagę producentów najmniej, niezależnie od wieku, tracą na wartości auta japońskie. W tym wypadku spadki są kilkuprocentowe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości