Wszystko
o samochodach

Porady / Opony

Używanych nie używamy

Data publikacji:

 Użytkowanie opon niewiadomego pochodzenia może być niebezpieczne.

Na giełdach samochodowych i w innych punktach sprzedaży oferowane są często używane opony renomowanych marek, lecz niewiadomego pochodzenia. Stanowczo odradzamy zakup takich opon, gdyż ich użytkowanie może być niebezpieczne.

 

Zmierzenie głębokości bieżnika nie jest dostatecznym sprawdzianem stanu technicznego opony. Nie wiadomo bowiem, czy po napompowaniu nie ujdzie powietrze i czy nie ma wybrzuszeń spowodowanych zniszczeniem konstrukcji wewnętrznej np. w trakcie poważnego wypadku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • Stiff (gość)

    Najlepiej oczywiście kupić komplet nowych za kilkaset (kilka tys) zł. Wprawne oko jest w stanie wychwycić każde uszkodzenie zewnętrzne, które mogłoby spowodować ujście powietrza z opony, lub obniżenie jej bezpieczeństwa. Głębokość bieżnika jest kluczowa, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na inne uszkodzenia. Opona z oderwanym fragmentem (gdziekolwiek) i innymi uszkodzeniami ( przebarwieniami) powinna być na starcie zdyskwalifikowane. O uszkodzeniach wewnętrznych świadczyć mogą drobne pęknięcia widoczne przy zginaniu, czy zniekształcenie. Opona używana, z dobrym bieżnikiem, bez niepokojących symptomów może być z powodzeniem tańszą alternatywą. Temat rzeka, nie wyczerpany zupełnie. Wnikliwych proszę o pytania w temacie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości