Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL już w ten w weekend

Data publikacji: Autor: Karol Biela

V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL już w ten w weekend W dniach 26-28 sierpnia odbędzie się V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji.

Pierwszego dnia, czyli w najbliższy piątek, o godzinie 17 w pięknej scenerii Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, nastąpi otwarcie wystawy „SHL duma regionu”, gdzie zaprezentowane zostaną eksponaty z prywatnych kolekcji Jacka Mętraka oraz Bożeny i Janusza Wojciechowskich.

W sobotę o godzinie 10 na torze „Kielce” w Miedzianej Górze przeprowadzone będą jazdy konkursowe i sprawnościowe o Laur Miedzianej Góry, w tym próba szybkości oraz mecz Jubilatek „SHL-WFM”.

O godzinie 14 ponownie w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku rozpocznie się konkurs Elegancji Pojazdów, następnie pokazane zostaną archiwalne filmy z 1962 roku. O SHL-ce na wesoło czytać będą znani kielczanie.

Ostatni dzień imprezy rozpocznie się od wizyty uczestników zlotu w Muzeum Kowalstwa Artystycznego i Kuźni Stanisława Moćko. Następnie o godzinie 10 udadzą się oni do Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Strawczynku.

Tam przeprowadzona będzie próba sprawności prowadzenia motocykla i samochodu o Laur Strawczyna, a o 13.00 ogłoszone będą wyniki tych konkurencji.

– Na imprezę zapraszamy, nie tylko posiadaczy SHL-ek, ale również właścicieli motorowerów, skuterów i motocykli innych marek, wyprodukowanych przed 1981 rokiem – zachęca Ryszard Mikurda, dyrektor zlotu. – Poza tym zapraszam wszystkich, którzy kochają motocykle i chcą poznać ich historię – dodał dyrektor Mikurda.

Udział w zlocie jest bezpłatny, tak jak wstęp dla publiczności. Organizatorzy przygotowali dla gości darmowy parking obok muzeum w Oblęgorku.

Fot. Karol Biela

V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL już w ten w weekend
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL już w ten w weekend

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości