Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL – zdjęcia, film

Data publikacji: Autor: Karol Biela

V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL – zdjęcia, film Próby na torze wyścigowym czy zwiedzanie Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku to tylko część programu V Świętokrzyskiego Zlotu Motocykli SHL.

Uroczyste otwarcie V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych odbyło się w piątek, w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, gdzie otwarto wystawę "SHL duma regionu" z kolekcji Jacka Mętraka.

Następnego dnia uczestnicy imprezy pojawili się w Miedzianej Górze, gdzie odbyły się m.in. próby czasowe na przygotowanym przez organizatorów odcinku toru „Kielce”.

Po torowych zmaganiach kolumna zabytkowych maszyn – eskortowana przez policjantów, oczywiście na motocyklach – przejechała z Miedzianej Góry do Oblęgorka, gdzie odbyło się zwiedzanie znajdującego się tam Muzeum Henryka Sienkiewicza.

 – Moja SHL-ka jest z 1962 roku, a kupiłem na internetowym portalu aukcyjnym – opowiadał Adrian Kołodziejczyk z Opola. - To mój motocykl marzeń. W tamtym roku przejechałem nią całą Polskę wzdłuż granic, a zajęło mi to trzy tygodnie – wspominał.

Co ciekawe SHL M11 Adriana Kołodziejczyka ciągnęła za sobą małą przyczepkę marki Niewiadów, znaną z produkcji przyczep kempingowych.

Na zlocie, oprócz SHL-ek, pojawiły się i inne polskie motocykle, jak WFM-ki, WSK-ki, Junaki, a także niemieckie marki: BMW, Zundapp czy Simson. Nie zabrakło też czeskiej Jawy oraz rosyjskich jednośladów z minionej epoki.

V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL – zdjęcia, film
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

V Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL – zdjęcia, film

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości