Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39041 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Vanquish i Rapide S z nową przekładnią Touchtronic III

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Aston Martin Vanquish 2015 / Fot. Aston Martin Aston Martin zaprezentował modele Vanquish i Rapide S w wersji na rok 2015.

Aston Martin Vanquish Volante 2015 / Fot. Aston Martin Jedną z nowości jest ośmiobiegowa przekładnia automatyczna Touchtronic III, która znajdzie się w wyposażeniu obu modeli. Nowa skrzynia jest o 3 procenty lżejsza i bardziej kompaktowa od konstrukcji stosowanej dotychczas, a mimo to zapewnia lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa.

Dzięki niej nowe modele Vanquish i Rapide S przyspieszają od 0 do 100 km/h o 0,5 sekundy szybciej, niż wcześniej (Vanquish w 3,8 sekundy, a Rapide S w 4,4 sekundy). Wydłużenie ostatniego przełożenia pozwoliło również zwiększyć prędkość maksymalną obu aut do ponad 322 km/h.

Lepsze osiągi są po części zasługą sprawniejszej jednostki napędowej o obniżonym ciśnieniu spalin. Silnik V12 pracujący pod maską modelu Vanquish produkuje teraz 576 KM (o 3 KM więcej), a w modelu Rapide S 560 KM (o 2 KM więcej). W obu przypadkach zwiększył się też maksymalny moment obrotowy, który wynosi teraz 630 Nm (o 10 Nm więcej).

Sportowe Astony 2015 są nie tylko szybsze, ale również bardziej wydajne. Producentowi udało się obniżyć emisję CO2 średnio o 10 procent (Vanquish - 298 g/km, Rapide S - 300 g/km) i zredukować zużycie paliwa o 11 procent (9,1 litra na 100 km w obu przypadkach).

Dostawy modeli Aston Martin Vanquish i Rapide S 2015 rozpoczną się w trzecim kwartale tego roku.

Aston Martin Vanquish 2015 / Fot. Aston Martin

Aston Martin Vanquish 2015 / Fot. Aston Martin

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Aston Martin Rapide zdjęcia

Aston Martin Rapide dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości

Aston Martin Rapide opinie

Oceń swoje auto