Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Vectrix VX-1 - elektryczne skutery w warszawskiej policji

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Vectrix VX-1 - elektryczne skutery w warszawskiej policji Przez najbliższy miesiąc warszawscy policjanci będą testować pięć elektrycznych skuterów amerykańskiej marki Vectrix.

Elektryczne jednoślady pełnić będą służbę patrolową na warszawskiej Starówce, Agrykoli i Wilanowie. Skutery przyspieszają do 50 km/h w 3,6 sekundy. W 6,8 sekundy po starcie Vectrix może mknąć już 80 km/h, natomiast w nieco ponad 8 sekund jednoślad rozpędzaja się do 100 km/h.

Maksymalna prędkość jaką może osiągnąć Vectrix VX-1 to 110 km/h.

Elektryczne skutery testować będą przeszkoleni policjanci ze Śródmieścia, Mokotowa, Bielan i Pragi Południe. Funkcjonariusze wykorzystają je w codziennej służbie jako pojazdy oznakowane policji, wyposażone w sygnalizację świetlną i dźwiękową.

Akumulator o napięciu 125 V i pojemności 30 Ah umożliwia przejechanie amerykańskim pojazdem 110 kilometrów przy średniej prędkości około 40 km/h.

Po wyczerpaniu bateriii skuter ładowany jest z sieci 230 V. Po 2 godzinach od podpięcia do prądu bateria jest naładowana w 80%.

Pełny cykl "napełniania" akumulatora trwa 3 godziny, a wytrzymałość ogniw to 1700 cykli ładowania, co w miejskiej eksploatacji przekładać się ma na około 80 tysięcy kilometrów.

Fot. policja.waw.pl

Vectrix VX-1 - elektryczne skutery w warszawskiej policji
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Vectrix VX-1 - elektryczne skutery w warszawskiej policji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości