Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Video VBOX Lite - nagraj swój przejazd samochodem

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Racelogic Video VBOX Lite to system nagrywania obrazu i zapisu danych z samochodu, który skierowany jest do amatorów sportów motorowych oraz kierowców, którym na sercu leży doskonalenie techniki jazdy. Na polskim rynku znalazł się dzięki firmie 4Turbo.
Fot. Racelogic System stworzony przez Racelogic, poza nagraniem z dwóch kamer, oferuje także dostęp do takich danych jak przyśpieszenie, prędkość, przeciążenia czy czasy okrążeń, oraz pozwala odtworzyć całość w standardowych odtwarzaczach multimedialnych. Dzięki wysokiej klasy oprogramowaniu nie jest to tylko wewnętrzna kamerka, ale system który daje olbrzymie możliwości w testach pojazdów i treningu jazdy. Racelogic jest zresztą znany wśród specjalistów dzięki profesjonalnym urządzeniom służącym m.in. do badań homologacyjnych.

CZYTAJ TAKŻE

Clarion dla zaawansowanych

Bez martwego pola


Video VBOX Lite jest skierowany do kierowców, którzy chcą poprawić swoją technikę jazdy i lepiej zrozumieć samochód. Produkt może też być z powodzeniem stosowany przez szkoły doskonalenia techniki jazdy, szczególnie na wyższych stopniach szkoleń – pozwoli pokazać kursantom ich błędy i pomoże je poprawić. Video VBOX sprawdza się także w testowaniu opon i samych aut. W każdym wypadku oprogramowanie pozwala na dokładną, szczegółową analizę. Z możliwości systemu Video VBOX korzystają także kierowcy rajdowi i wyścigowi.

Fot. Racelogic Michał Bębenek (Platinum Rally Team): "Dzięki współpracy z firmą 4Turbo mamy możliwość używania Video VBOXa podczas naszych startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w Mitsubishi Lancerze Evo X. Urządzenie spisuje się rewelacyjnie i jest bardzo przydatne przy analizowaniu zarówno naszego toru jazdy na odcinkach specjalnych jak też pracy poszczególnych podzespołów samochodu podczas testów. Dzięki funkcjom Video VBOXa możemy prześledzić po rajdzie wszystkie popełniane przez nas błędy a także wprowadzić korekty do stylu jazdy."

Olbrzymią zaletą Video VBOX Lite jest jego waga – niecałe 270 gramów. Dzięki temu system może być stosowany także na motorach, rowerach, ale również na wodzie i w powietrzu: sprawdził się zarówno w wyścigach łodzi motorowych jak i w motolotniach (istnieje możliwość wyświetlania wysokości, co pozwala na kontrolę lotu). Wszędzie Video VBOX pozwala na poprawienie techniki i osiągów, ale daje także możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami – filmy zrobione w systemie Video VBOX mogą być bez konwersji wrzucane do serwisu YouTube.

Dane techniczne:

Rozmiar: 130mm x 122mm x 37mm
Waga: 267g
Opcje rozdzielczości: DVD 720 x 576 z prędkością 25 klatek na sekundę PAL (domyślnie), DVD 720 x 480 z prędkością 30 klatkek na sekundę, NTSC
Dźwięk: Podłączenie mikrofonu zewnętrznego. MP2 (MPEG1 Layer II) kodowane w strumieniu wideo.
Grafika: 24-bitowy kolor plus 256 poziomów alfa przejrzystości.
Parametry GPS: Następujące parametry GPS mogą być wyświetlane w postaci wskaźników, wykresów słupkowych, map okrążeń i tekstu: pozycja na torze,prędkość, odległość, przyspieszenie poprzeczne i wzdłużne, promień, kierunek, czas, wysokość i prędkość pionowa
Cena z dwoma kamerami: 5 900,01 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości