Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39047 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Volkswagen Ameo. Nowy sedan z Niemiec

Data publikacji: Autor: (mm)

Podstawowym silnikiem jest benzynowa jednostka o pojemności 1.2 l, która dostarcza 73 KM mocy. Współpracuje ona z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów / Fot. Volkswagen Volkswagen na targach motoryzacyjnych w New Delhi pokazał sedana o nazwie Ameo. Czy samochód ma szansę podbić indyjski rynek?

Podstawowym silnikiem jest benzynowa jednostka o pojemności 1.2 l, która dostarcza 73 KM mocy. Współpracuje ona z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów / Fot. Volkswagen Samochód został zbudowany na platformie PQ25. Jest to pierwsze auto zaprojektowane przez Volkswagena z myślą o rynku indyjskim.

Podstawowym silnikiem jest benzynowa jednostka o pojemności 1.2 l, która dostarcza 73 KM mocy. Współpracuje ona z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. Przewidziany został także 1,5-litrowy, 4-cylindrowy turbodiesel o mocy 88 KM. Opcjonalnie dostępna będzie 7-biegowa skrzynia DSG.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Volkswagen Ameo został wyposażony m.in. w tempomat, czujnik parkowania oraz kamerę cofania. Do dyspozycji jest również system multimedialny oraz łączność Bluetooth.

Auto na rynku pojawi się w drugiej połowie tego roku, a jego cena nie jest jeszcze znana.

 

 

Podstawowym silnikiem jest benzynowa jednostka o pojemności 1.2 l, która dostarcza 73 KM mocy. Współpracuje ona z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów / Fot. Volkswagen

Podstawowym silnikiem jest benzynowa jednostka o pojemności 1.2 l, która dostarcza 73 KM mocy. Współpracuje ona z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów / Fot. Volkswagen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen opinie

Oceń swoje auto

Volkswagen Cena