Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39047 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Volkswagen Budd-e. Auto trafi do produkcji

Data publikacji: Autor: (mm)

Auto jest nowoczesną interpretacją pierwszego Volkswagena Bulli. Moc systemowa tego pojazdu wyposażonego w napęd na cztery koła wynosi 235 kW/317 KM / Fot. Volkswagen W styczniu Volkswagen pokazał model Budd-e. To pierwsze auto zbudowane na zupełnie nowej platformie MEB. Okazuje się, że model wejdzie do produkcji.

Auto jest nowoczesną interpretacją pierwszego Volkswagena Bulli. Moc systemowa tego pojazdu wyposażonego w napęd na cztery koła wynosi 235 kW/317 KM / Fot. Volkswagen Auto jest nowoczesną interpretacją pierwszego Volkswagena Bulli. Moc systemowa tego pojazdu wyposażonego w napęd na cztery koła wynosi 235 kW/317 KM. Ponieważ akumulatory umieszczono w podłodze, wnętrze pojazdu można było urządzić w zupełnie nowy sposób, bez jakichkolwiek ograniczeń. Baterie pozwalają pokonać dystans 533 km. 

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Na szczególną uwagę zasługuje zastosowany system ładowania akumulatorów – już po 30 minutach są one ponownie naładowane w 80%. Samochód w 6,9 sekundy przyspiesza do pierwszej setki i osiaga 150 km/h prędkości maksymalnej.

Za pomocą krótkich komend możemy sterować wieloma funkcjami auta. W ten sposób ustawimy m.in. podgrzewanie foteli. Za pomocą gestów otworzymy natomiast drzwi i klapę bagażnika.

Volkswagen Budd-e ma pojawić się na rynku około 2020 roku.

Auto jest nowoczesną interpretacją pierwszego Volkswagena Bulli. Moc systemowa tego pojazdu wyposażonego w napęd na cztery koła wynosi 235 kW/317 KM / Fot. Volkswagen

Auto jest nowoczesną interpretacją pierwszego Volkswagena Bulli. Moc systemowa tego pojazdu wyposażonego w napęd na cztery koła wynosi 235 kW/317 KM / Fot. Volkswagen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen opinie

Oceń swoje auto

Volkswagen Cena