Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volkswagen Caddy z Poznania: milionowy samochód

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Volkswagen Caddy z Poznania: milionowy samochód Fabryka Volkswagen Poznań wyprodukowała milionowego VW Caddy. Jubileuszowym egzemplarzem jest Caddy w wersji Comfortline 1.6 TDI.

Pierwszy Caddy opuścił poznańską fabrykę Volkswagena jesienią 2003 roku. Od tego czasu jest to jedyny zakład niemieckiego koncernu, w którym produkowane są modele Caddy oraz Caddy Maxi w wersji użytkowej i osobowej. Powstają tam również modele Transportera T5, z których wersje z zabudową otwartą produkowane są wyłącznie w Poznaniu. Od sierpnia 2010 roku w Volkswagen Poznań produkowana jest nowa generacja modelu Caddy.

Volkswagen Poznań jest obecny na polskim rynku od blisko 18 lat. Firma powstała w 1993 roku jako spółka joint venture pomiędzy Volkswagen AG i poznańskim Tarpanem. W 1996 roku firma Volkswagen Poznań została spółką-córką koncernu Volkswagen AG, a rok później skonsolidowano ją z marką Volkswagen Samochody Użytkowe.

Zobacz też: Testujemy: VW Caddy – po pierwsze funkcjonalność

Działalność produkcyjna fabryki Volkswagena w Poznaniu zlokalizowana jest w trzech miejscach: w dzielnicy Antoninek mieści się dział budowy karoserii, dział montażu oraz lakiernia, na Wildzie znajduje się odlewnia, a w podpoznańskim Swarzędzu odbywa się produkcja podzespołów spawalniczych, montaż kokpitów i tam zlokalizowany jest Zakład Zabudów Specjalnych. Swarzędz to również Centrum Logistyczne oraz Park Dostawców.

W latach 1999–2002 w ramach przygotowań do produkcji dwóch nowych modeli, Transportera T5 oraz Caddy, fabryka została rozbudowana i zmodernizowana. W 2001 roku wybudowana została lakiernia, jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Dzienne moce produkcyjne wzrosły z 200 samochodów w 2003 roku do 700 samochodów w sierpniu 2011 roku. Wielkość produkcji zaplanowana na 2011 rok to prawie 178 tys. samochodów. VW Poznań zatrudnia ponad 6 tys. pracowników.

Wojciech Frelichowski

Volkswagen Caddy z Poznania: milionowy samochód
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Volkswagen Caddy z Poznania: milionowy samochód

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości