Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37448 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody użytkowe

Volkswagen California. Taka będzie nowa wersja 6.1

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Volkswagen Volkswagen Samochody Użytkowe sprzedaje rocznie ponad 18.000 egzemplarzy modelu California (dane z 2018 roku), co sprawia, że jest to samochód kempingowy nr 1 na świecie.

California to zarówno kamper, jak i van, który jest idealny zarówno na wyprawy poza miasto, jak i na codzienne podróże. Volkswagen Samochody Użytkowe udoskonalił kampera będącego światowym bestsellerem.

Przestrzeń mieszkalna i sypialnia zostały starannie ulepszone i zoptymalizowane. Co więcej, kierowca i pasażer siedzą przed przeprojektowaną tablicą rozdzielczą, która zawiera nowe wskaźniki (analogowe lub cyfrowe oferowane po raz pierwszy). Nowe są również systemy multimedialne z dostępem do Internetu.

Zobacz także: Test Skody Superb po liftingu
 
Podobnie jak zaprezentowany wiosną Multivan 6.1, od teraz również nowa California 6.1 jest wyposażona w elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego. Volkswagen Samochody Użytkowe wyposażył kampera w wiele nowych systemów wspomagających, takich jak – na przykład – Lane Assist, Side Protection i Trailer Assist,  co sprawia, że manewrowanie z przyczepą jest dziecinnie łatwe. Ponadto, asystent bocznego wiatru sprawia, że podróżowanie Californią 6.1 jest jeszcze bezpieczniejsze niż dotychczas.
 
Nowa California 6.1 zostanie wprowadzona na rynek z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi o pojemności dwóch litrów i mocy do 146 kW/199 KM. Nowa generacja kampera będzie świętować swoją światową premierę pod koniec sierpnia podczas Caravan-Salon w Düsseldorfie.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł