Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volkswagen Concept Car Magellan

Data publikacji: Autor: (ms)

 Volkswagen zaprezentował model studyjny Magellan - koncepcję wszechstronnego samochodu jutra.

Volkswagen zaprezentował model studyjny Magellan - koncepcję wszechstronnego samochodu jutra, łączącego w sobie cechy trzech różnych typów pojazdów.

Prototyp ten, nazwany imieniem portugalskiego odkrywcy Magellana, napędzany jest na wszystkie koła silnikiem W8 o mocy 275 KM, a jego podwozie wyposażono w pneumatyczne zawieszenie z aktywnym hydraulicznym systemem amortyzacji.

Długość Magellana (4,685 mm) i jego szerokość (1,860 mm) utrzymują się na poziomie samochodów typu SUV. Wysokość natomiast (1,620 mm) nie mieści się w spotykanych wśród pojazdów terenowych granicach. Prototyp ten jest niższy niż samochód terenowy i van, wyższy jednak niż jakiekolwiek kombi. Łącznie w Magellanie może podróżować 6 osoób w trzech rzędach. Podobnie jak z przodu, także w drugim rzędzie umieszczono pojedyńcze fotele, natomiast pasażerowie ostatniego rzędu mają do dyspozycji dwuosobową kanapę.

Celem wielu podróży jest morze. Także dla takich podróżnych Magellan oferuje niezwykłe rozwiązanie: skrzynię - bagażnik dachowy, która po odwróceniu może być wykorzystywana jako łódka. Przyjechać, zdjąć i do wody!

Fot. Volkswagen

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości