Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37292 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volkswagen Crafter. Tak powstaje nowy dostawczak

Data publikacji: Autor: TVN Turbo/x-news

Fot. Archiwum Ruszyła produkcja nowego Volkswagena Craftera. Dostawczak będzie produkowany w nowej fabryce pod Wrześnią. Fabryka w liczbach to 220 hektarów powierzchni, co odpowiada 300 boiskom piłkarskim. Docelowo będzie pracowało tu 3 000 osób.

Volkswagen Poznań Sp. z o.o. powstała w 1993 roku i od tamtej pory wyprodukowała już ponad 2,5 miliona samochodów. Co ciekawe, jeszcze przed zakończeniem budowy nowego zakładu we Wrześni firma ta jest największym pracodawcą w województwie wielkopolskim dający pracę ponad 7 000 ludziom. Teraz stan zatrudnienia powiększy się. Przy pełnym wykorzystaniu możliwości produkcyjnych nowego zakładu we Wrześni pracować tam będzie dodatkowo 3 000 osób. Poza tym w najbliższej okolicy fabryki Volkswagen Września powstały też oddziały polskich oraz zagranicznych dostawców, co spowoduje dalsze zwiększenie zatrudnienia w regionie.

Na olbrzymim terenie wybudowano nowoczesną halę budowy karoserii, lakiernię, halę montażu, tzw. park dostawców, ale też dział samochodów specjalnych oraz dział produkcji pilotażowej. Zakład, gdzie produkowany jest nowy Volkswagen Crafter, wyposażony został w spawalnię, gdzie pracować będzie niemal 500 robotów, z czego cześć z nich wykorzystywać ma technologię laserową wykorzystywaną m.in. do łączenia dachu pojazdu z resztą karoserii.

Najnowszy użytkowy model marki Volkswagen Pojazdy Użytkowe to całkowicie nowa konstrukcja, która zaprojektowana została w pełni samodzielnie przez ten niemiecki koncern. Do napędu Craftera II generacji służyć ma 4-cylindrowy turbodiesel o pojemności 1 968 centymetrów sześciennych. Jednostka 2.0 TDI dostępna będzie w wariantach 102, 122, 140 oraz 177 KM, z czego ta ostatnia wykorzystuje już podwójne doładowanie.

Producent przewidział dla nowego Craftera wersje z napędem na przednią i tylną oś, a także odmiany 4MOTION z układem 4x4. Klienci będą mogli wybrać pomiędzy dwoma skrzyniami biegów: 6-biegową manualną oraz 8-stopniową automatyczną przekładnię. Do tego auto dostępne będzie w wielu wersjach nadwoziowych, w tym m.in. jako furgon, kombi, czy podwozie do zabudowy z pojedynczą lub podwójną kabiną. Nowy VW Crafter występować będzie z dopuszczalna masą całkowitą od 3 do 5,5 tony, a wersja furgon dostępna będzie z trzema długościami i wysokościami nadwozia. W największej odmianie „blaszka” nowego ma mieć 18,4 metra sześciennego.

Przedsprzedaż VW Craftera II rozpocznie się w Polsce w grudniu 2016 roku, ale wersje z układem 4MOTION pojawią się dopiero w połowie przyszłego roku, podobnie jak odmiana z napędem na tylną oś.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • AntyVW (gość)

    Ta firma powinna za swoje oszustwa zapłacić Polakom miliardowe kary. Jak można tak oszukiwać? Czytaliście o tym lewym sofcie w skrzyniach biegów?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Crafter dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Crafter opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Crafter Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł