Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38367 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volkswagen. Ile aut sprzedano w styczniu 2016?

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Volkswagen Początek roku dla marki Volkswagen Samochody Osobowe okazał się stabilny pod względem sprzedaży. Ile aut dostarczono klientom na całym świecie w pierwszym miesiącu 2016 roku?

Fot. Volkswagen W styczniu 2016 roku klientom na całym świecie dostarczono 521 400 samochodów, co oznacza wzrost o 2,8% w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku. „Trudna sytuacja na światowych rynkach i jej wpływ na wyniki marki Volkswagen Samochody Osobowe utrzymuje się także na początku bieżącego roku. Biorąc to pod uwagę, jestem zadowolony z tego, jak rozpoczęliśmy nowy rok” - podsumował Jürgen Stackmann, Członek Zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, odpowiedzialny za Sprzedaż, Marketing i After Sales.

„Jasne jest, że ten rok będzie wyzwaniem – nie tylko ze względu na sprzedaż, ale przede wszystkim dla naszych serwisów” - kontynuował Stackmann. Rozpoczęło się właśnie wdrażanie uzgodnionych z odpowiednimi instytucjami środków technicznych w silnikach Diesla. „To jedno z większych wyzwań organizacyjnych dla naszej sieci serwisowej” - stwierdził Stackmann. 

W całej Europie Volkswagen sprzedał w pierwszym miesiącu tego roku 121 100 samochodów. W regionie Europy Zachodniej odnotowano niewielki spadek wynoszący 2,6 procent. W Europie Środkowej i Wschodniej natomiast sprzedaż spadła o 6,3 procent - wpływ na to miała głównie sytuacja na rynku rosyjskim. Na niemieckim rynku sprzedano w styczniu ponad 40 000 pojazdów.

Zobacz także: Volvo. Ile aut sprzedano w styczniu 2016 roku?

W Polsce producent z Wolfsburga może pochwalić się dobrym wynikiem. W pierwszym miesiącu 2016 roku, zarejestrowano w naszym kraju 2991 osobowych Volkswagenów, co oznacza wzrost o 3,3 procent. Najpopularniejszymi modelami w tym okresie były Golf, Passat oraz Polo.

W regionie Ameryki Północnej w pierwszym miesiącu roku zbyt znalazło 38 600 samochodów (-7,6 procent). Bardzo trudna sytuacja utrzymuje się również na rynkach Ameryki Południowej.

Ze wzrostem w wysokości 15,4 procent w stosunku do roku poprzedniego marka Volkswagen Samochody Osobowe wkroczyła w nowy rok w Chinach, które są największym pojedynczym rynkiem sprzedaży. W styczniu firma dostarczyła klientom ponad 300 000 aut.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł