Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38944 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Volkswagen New Beetle

Data publikacji: Autor: (P.C.)

 Autem roku w Ameryce Północnej wybrano następcę popularnego Garbusa...

Autem roku w Ameryce Północnej wybrano następcę popularnego Garbusa, Volkswagena New Beetle. Słowo Volkswagen w wolnym tłumaczeniu z niemieckiego znaczy ludowy samochód.

W USA Garbus jest na swoim terenie. New Beetle to produkt amerykański w każdym calu. Zaprojektowany w Kalifornii, produkowany w Meksyku. Nic dziwnego, że Amerykanie uznali go za samochód roku. Firma postanowiła uczcić zwycięstwo wypuszczając na rynek specjalną wersję Garbusa: New Beetle RSi.

"Okrągłego" Volkswagena wyposażono w opony na aluminiowych obręczach. Umieszczony z przodu silnik V6 o pojemności 2,8 litra napędza wszystkie cztery koła. Zastosowano najnowszy, pochodzący z Golfa IV układ napędowy 4MOTION, z elektronicznie sterowanym sprzęgłem Haldex. Zapożyczenia z Golfa nie powinny dziwić. New Beetle konstrukcyjnie oparty jest na tym właśnie samochodzie.

Ciekawie zmodyfikowano wygląd auta. O 140 mm poszerzono nadwozie i błotniki. Dodano spoilery. Przedłużono też linię dachu, przykrywając górną część szyby pasami w kolorze nadwozia. Ten prosty zabieg, obniżył optycznie wysokość samochodu nadając mu sportową sylwetkę. Czerń połączona z krwistą czerwienią obić oraz... wszechobecne aluminium i kevlar sprawiają, że wnętrze Garbusa RSi także zyskało sportowy image. W deskę rozdzielczą wmontowano specjalnie zaprojektowany układ zegarów, umieszczając pośrodku obrotomierz z cyfrowym prędkościomierzem. Trudno nie dostrzec podobieństwa tego rozwiązania do desek rozdzielczych... Porsche.

Fot. Andrzej Gojke

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen New Beetle zdjęcia

Volkswagen New Beetle dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen New Beetle Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł