Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volkswagen, Opel, Renault - jakie samochody sprowadzają Polacy

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Volkswagen, Opel, Renault - jakie samochody sprowadzają Polacy Liczba aut używanych sprowadzanych do Polski z innych krajów Unii Europejskie powoli spada. Wśród nich nadal dominują samochody starsze niż 10 lat.

Jak podaje instytut Samar na podstawie danych Ministerstwa Finansów, Polacy najchętniej przywożą używane Volkswageny, Ople, Renault, Fordy i Audi. Na kolejnych pozycjach są samochody takich marek jak Seat, Peugeot, BMW, Toyota i Mazda. Mercedesy są dopiero na 11 miejscu.

W marcu 2011 r. do Polski sprowadzono 62 468 samochodów używanych. To rezultat niższy od ubiegłorocznego o 17,02 proc. (12 817 sztuk), a w porównaniu do lutego 2011 r. (52 975 sprowadzonych samochodów) oznacza wzrost o 17,92 proc. Łącznie od początku roku sprowadzono 162 488 aut, o 6,27 proc. mniej niż w okresie styczeń – marzec 2010 r.

Od początku roku samochody w wieku powyżej 10 lat były najliczniej reprezentowaną grupą importowanych aut używanych i stanowiły 47,16 proc. wszystkich sprowadzonych samochodów. Udział aut w wieku od 4 do 10 lat wyniósł 44,06 proc., a pojazdów do 4 lat – 8,79 proc.

Wśród nachętniej kupowanych samochodów nowych dominują nieco inne marki - sprawdź jakie.

Źródło: Samar.pl

Volkswagen, Opel, Renault - jakie samochody sprowadzają Polacy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Volkswagen, Opel, Renault - jakie samochody sprowadzają Polacy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości